1.15. Міжнародний аспект захисту інформації
Вперше проблема інформаційної безпеки внесена США в 1947 році при прийнятті Закону «Про національну безпеку» США. На сьогодні у США в усі підрозділи військ введені спеціалісти з інформації та комунікацій, тобто спеціалісти з інформаційних війн та технологій.
Інформаційна безпека розглядається як глобальна проблема захисту інформації, захисту інформаційного простору та інформаційного суверенітету, а також як проблема інформаційного забезпечення прийняття урядових рішень. Практичне вирішення проблем інформаційної безпеки, притягнення до відповідальності за порушення або загрозу інформаційній безпеці у кожній державі здійснюється у порядку, передбаченому нормами міжнародного права, відповідними міждержавними договорами а також внутрішнім законодавством. Інформаційна безпека регулюється визначеними нормами міжнародного права, які зафіксовані у документах ООН і ЮНЕСКО, у документах європейських міжнародних організацій, а також у нормативних актах окремих держав.
Так, існує міжнародна норма стосовно перекрученої інформації, інформації, що включає заклики до повалення державного ладу в іншій країні. В міжнародних документах зафіксований захист інтелектуальної інформації, а також захист комерційної інформації.
Кожна розвинена країна має закони про захист інформації в різних галузях. Наприклад,
Франція має закон «Про інформацію, інформаційні файли та права людини» (1978 рік),
Німеччина — Закон «Про захист інформації» (1990 рік),
Австрія, Бельгія, Данія, Ірландія — Закон «Про захист інформації»,
Фінляндія, Ісландія — Закон «Про захист інформації про особу»,
Люксембург — Закон «Про використання інформації в процесі роботи з комп'ютером».