1.3.Функції та завдання дисципліни
1.3.Функції та завдання дисципліни
Вивчення дисципліни “Інфраструктура товарного ринку”, як складової частини економічної теорії передбачає реалізацію різних функцій і, перш за все, пізнавальної. Сутність її полягає в тому, щоб розкрити механізм дії економічних законів у сфері товарного обігу, форми та особливості їх прояву в функціонуванні суб`єктів ринкової інфраструктури.
В умовах перехідної економіки діяльність інфраструктурного комплексу не досліджувалася, стан його розвитку не оцінювався. Все це і досі негативно впливає на економіку України. Тому, вивчаючи ці процеси, отримуємо можливість визначити шляхи поліпшення взаємодії суб`єктів інфраструктури з господарюючими суб`єктами суспільного виробництва.
Важливою є методологічна функція дисципліни. Використовуючи методологію та інструментарій економічної теорії, розробляються власні методи та засоби дослідження економічних процесів, які відбуваються в сфері товарного обігу та діяльності суб`єктів інфраструктурного комплексу. Достовірність та об`єктівність аналізу економічних процесів досягається за рахунок використання економіко-математичних методів аналізу системи економічних показників.
Пізнавальна та методологічна функції направлені на реалізацію практичної функції дисципліни. Всебічний та глибокий аналіз економічних показників інфраструктури з використанням сучасного інструментарію, дозволяє вести ефективний пошук та обґрунтувати шляхи оптимізації діяльності суб`єктів інфраструктури.
В умовах товарного виробництва вирішення питання про структуру та обсяги виробництва економічних благ здійснюється, як правило, суб`єктами інфраструктури. Тому важливою функцією дисципліни є прогностична. Використовуючи напрацювання попередніх функцій, можна формувати прогноз розвитку товарного ринку та його суб`єктів на більш-менш тривалий проміжок часу.
Виконання вказаних функцій дозволяє реалізувати головну мету дисципліни: вивчити теорію розвитку ринкової інфраструктури, зокрема інфраструктури товарного ринку, засвоїти практичні вміння та навички управління її діяльністю по розподілу, просуванню, зберіганню та продажу товарів та послуг, забезпеченню як суспільних, так і особистих потреб споживачів. Оволодіти здатністю знаходити та реалізовувати рішення по інтенсифікації товарного обігу, підвищенню ефективності діяльності інфраструктури комплексу.