2.4. Основні поняття до теми 2
Основні поняття до теми 2
Маркетингова інформаційна система – безперервно діюча система взаємодії людей, технічних засобів і методичних прийомів, призначена для збирання, аналізу й обробки маркетингової інформації, необхідної для прийняття відповідних управлінських рішень.
Маркетингова інформація – вихідний момент маркетингових досліджень. Необхідна для отримання фірмою конкурентної переваги на ринку, зниження ступеня ризику, визначення й запобігання змінам у навколишньому середовищі, координування стратегії й тактики.
Маркетингові дослідження – систематичне збирання та аналіз даних, пов'язаних з наявною ситуацією щодо маркетингової діяльності підприємства чи організації. Маркетингове дослідження проводиться в разі потреби в спеціальному дослідженні конкретної маркетингової проблеми.
Первинна маркетингова інформація – збирається вперше для досягнення конкретної мети даного дослідження.
Вторинна маркетингова інформація –інформація, зібрана й оброблена раніше самою фірмою чи іншими організаціями для цілей, відмінних від мети даного дослідження.
Опитування – з’ясування поглядів, позицій людей на підставі відповідей на заздалегідь підготовлені запитання.
Спостереження – аналітичний метод, за допомогою якого дослідник вивчає поведінку споживачів, торговельного персоналу тощо. Спостереження є реальною оцінкою ситуації з допомогою систематичного обліку поведінки об'єктів без словесної або іншої комунікації та без впливу на об'єкт спостереження.
Експеримент (тестування) – метод дослідження, що дозволяє отримати інформацію про взаємозв'язки між залежними чи незалежними змінними. Об'єктами тестування можуть бути ринки чи їх сегменти, товари, ціни, процеси збуту, реклами тощо, а їх місцем –- як реальні умови, так і спеціальні лабораторії.
Імітація – спосіб збирання маркетингової інформації, що полягає в дослідженні зв’язків між різними маркетинговими змінними на відповідних математичних моделях, а не в реальних умовах.