3.12. Постійне IP з'єднання через виділену лінію
Почнемо з варіанту, що надає користувачам повний перелік послуг Інтернету і найбільш зручні умови роботи. Цим варіантом є робота в локальній мережі, підключеній до Інтернету по виділеній лінії. У цьому випадку, один з комп'ютерів локальної мережі (маршрутизатор) має постійне з'єднання з маршрутизатором постачальника і забезпечує передачу ІР-пакетів для робочих станцій локальної мережі. Установка і настроювання необхідного програмного забезпечення, а також супровід роботи такої IP-мережі, як правило, здійснює адміністратор мережі. Це полегшує роботу користувачів.
За такого з'єднання, підключена локальна мережа стає частиною Інтернет. Усі користувачі локальної мережі одержують можливість роботи з усіма сервісами Інтернет, тобто вони можуть користуватися електронною поштою, телеконференціями, термінальним доступом до віддалених комп'ютерів (TELNET), передачею файлів (FTP), доступом до розподілених інформаційних систем і баз даних (WWW).
Постійне з'єднання по виділеній лінії є досить зручним, однак, дорогим способом роботи в Інтернеті. Як правило, їм користуються досить великі організації (університети, науково-дослідні інститути і центри, великі фірми), що мають розвинуті локальні мережі і велику кількість користувачів, що потребують роботи в режимі онлайн, або фірми, що надають інформаційний сервіс мережі, тобто підтримують постійно діючі сервери.
Іншим засобом доступу до Інтернету, який застосовується для підключення одиночних комп'ютерів до Інтернету, є IP-з'єднання по лінії, що комутується.