4. 4. E-mail адресація
Щоб послати повідомлення електронною поштою, недостатньо ввести тільки ім'я комп'ютера, на який відправляється повідомлення, необхідно також вказати кому адресується це повідомлення. Пригадаємо, що при відправці листа звичайною поштою, визначаються два параметри: ім'я користувача і його адреса. Таким же чином «діє» і електронна пошта. Якщо була вказана тільки адреса, то тим самим був виділений тільки хост-комп'ютер (комп'ютер, який повинен приймати поштове повідомлення). Необхідно також вказати ім'я одержувача пошти. Тоді лист може дійти до адресату і зберегтися в поштовому ящику.
Формат адреси електронної пошти має такий загальний вигляд:
ім'я_користувача@адреса_хост-комп'ютера
Маршрутизатори2 обробляють тільки ту частину командного рядка, яка розташована праворуч від знака @, інформацію зліва від нього, а саме ім'я користувача, читає хост-комп'ютер.
Передача інформації в мережі відбувається в пакетному режимі — кожний комп'ютер формує пакет повідомлень для вузлового комп'ютера і передає всі повідомлення протягом одного сеансу зв'язку. При цьому, якщо на вузловому комп'ютері мережі є повідомлення, які були призначені для передачі на термінальний (кінцевий) вузол, то їх передача виконується під час цього ж сеансу зв'язку. Якщо під час сеансу відбувся обрив зв'язку, то порція повідомлень, що не дійшли, передається під час наступних сеансів.
Необхідно відзначити, що адреси електронної пошти набагато складніші, ніж Інтернет-адреси. Вони мають велику складність за рахунок того, що світ електронної пошти більше, ніж світ Інтернету, електронна пошта повинна адресуватися особі, а не тільки комп'ютеру, персональні назви (імена) іноді додаються як коментарі в адресах електронної пошти.
Отже, поштова адреса в мережі Інтернет складається з адреси комп'ютера і призначеного для користувача імені, яке відокремлене «@». Частина, яка стоїть праворуч від @ називається доменом і описує розташування адресата. Якщо розглядати домен справа наліво і розбити його крапками на окремі слова, то отримаємо піддомени, які поступово уточнюють, де шукати вказану поштову скриньку. '•
Домен, — це повна адреса, за якою буде відправлено або отримано повідомлення (рядок 'Куди:' на конверті), а піддомени — ця назва країни, міста, вулиці, номер будинку.
2 Маршрутизатор — спеціальна програма, яка відповідає за правильне проходження пакетів в мережі.
Домен не описує шлях, по якому необхідно передавати повідомлення, а тільки пояснює, де знаходиться адресат. Поштові служби самі вибирають маршрут доставки повідомлення. Найправіший піддомен (у разі України — иа) називається доменом верхнього рівня і частіше всього означає код країни, в якій знаходиться адресат.
Зауважимо, що створити ЧАТ легко, а підтримувати його в працюючому стані набагато важче. А робити це необхідно, оскільки не відвідуваний протягом місяця ЧАТ автоматично знищується з підтримуючої його системи.