8.5. Форми ремонту основних засобів та джерела їх фінансування
Своєчасність ремонту основних засобів скорочує потребу в капітальних вкладеннях. Ремонт основних засобів може здійснюватися в трьох видах.
1. Поточний ремонт — здійснюється для забезпечення роботи основних засобів, усунення окремих поломок і заміни або оновлення окремих їх частин.
2. Середній ремонт — проводиться для часткового оновлення основних засобів із заміною деталей, вузлів обмеженої номенклатури, що визначається технічною документацією.
3. Капітальний ремонт — проводиться для оновлення виробничого ресурса обладнання. При цьому здійснюється повне розбирання обладнання, визначення дефектів, контроль технічного стану, сам ремонт, сбирання обладнання, його регулювання і випробування.
Фінансування капітального ремонту на підприємстві здійснюється за його планом. План складається на основі кошторисно-фінансових розрахунків. Затверджує план керівник підприємства.
У витрати за капітальним ремонтом включають:
· проектно-кошторисні витрати;
· оплату ремонтних робіт;
· вартість придбання нових вузлів та деталей;
· вартість заміни зношених конструкцій і деталей в будинках і спорудах;
· вартість випробувальних робіт.
Капітальний (іноді і середній) ремонт може здійснюватися підрядним або господарським способами. Поточний — завжди господарським.