9.4.5. Архітектура та програмно-апаратне забезпечення
Рис.9.ІІ.Технологія підготовки банківського повідомлення МТ-100.
<$ процесор керування системою (System Control Processor, SCP);
■=> маршрутні процесори (Slice Processors, SP);
=> регіональні процесори (Regional Processors, RP);
■=> процесори зв'язку (Communications Processors, CP).
Масове підключення користувачів до системи S.W.I.F.T.'здійснюється за допомогою місцевих мереж доступу (S.W.I.F.T. Access Points, SAP), кожна з яких, може обслуговувати декількох абонентів по виділеному каналу зв 'язку, або по звичайній телефонній лінії загального користування.
Вибір конкретного способу підключення до порту SAP виконується, власне, користувачем.
• Перевагою виділених ліній є, можливість установки на них апаратури , для шифрування повідомлень, що неможливо при використанні телефонних каналів загального користування.
Місцева мережа процесорів зв'язку СР забезпечує з'єднання регіональних процесорів із мережею місцевого доступу. Крім того, СР зв'язують RP з іншими вузлами мережі S.W.I.F.T. Це, наприклад, дає можливість RP зв'язуватися зі своїм "хазяїном" - маршрутним процесором і в той же час одержувати повідомлення від інших SP, що входять у систему.
Регіональні процесори виконують функції входу/виходу в систему S.W.I.F.T по місцю розташування абонентів і фактично весь доступ користувачів до системи здійснюється за допомогою цих вузлів. Програмне забезпечення, що працює на RP, зв'язується з забезпеченням користувача для організації правильного і безпечного логічного підключення до мережі. Усі вхідні повідомлення перед передачею на наступний рівень (SP) перевіряються на правильність і відповідність стандартам S.W.I.F.T. Вихідні повідомлення зберігаються на відповідному RP, що забезпечує їхню передачу користувачам. Таким чином, кожний регіональний процесор виконує функції:
> керування протоколами передачі повідомлень;
> контроль правильності вхідних повідомлень;
> перевірка контрольних сум повідомлень;
> передача позитивних (АСК) і негативних (NAK) підтверджень
користувачам.
Усі користувачі відомі системі під визначеними адресами. Кожна така адреса належить відповідному маршрутному процесору (SP - "хазяїну") і відповідає своєму регіональному процесору ("основний" RP для цього вузла). У звичайному випадку вся кореспонденція, що передається на той або інший вузол, направляється на його основний RP.
Маршрутні процесори управляють власне передачею (маршрутизацією) і збереженням повідомлень. На SP лежить основне обчислювальне навантаження в мережі S.W.I.F.T. У початковій конфігурації системи є тільки два активних SP (із своїми дублерами), кожний із яких належить своєму центру керування системою. В міру збільшення графіка до системи підключаються додаткові SP для збільшення сумарної пропускної здатності. Основні функції SP полягають у наступному:
Рис. 9.12. архітектура мережі S WIFT.
^ керування маршрутизацією повідомлень, що передаються між користувачами через відповідні RP;
*$ збереження з подвійним копіюванням усіх повідомлень і відповідних історій їхньої передачі;
*=> передача на RP підтверджень збереження, що свідчать про запис повідомлення в базу даних;
°? створення загальних звітів (наприклад, звіту про недоставлені повідомлення);
•=> обробка запитів на відновлення повідомлень із бази даних;
<=> підтвердження доставки повідомлень;
<=> попередження користувачів про неможливість передачі повідомлення;
•=> загальна обробка системних повідомлень;
•=> ведення системного архіву;
^> збір статистичної інформації і ведення рахунків.
Кожне вхідне повідомлення зберігається SP у двох екземплярах. SP також зберігає інформацію про всі спроби доставки повідомлення адресату (так звана "історія доставки"). Усе це істотно полегшує процес відновлення роботи після збою, а також аналіз причин виникнення тієї чи іншої помилки.
Процесор управління системою (SCP) керує роботою всієї мережі S.W.I.F.T. Він управляє всіма її компонентами і стежить за всіма спробами доступу до системи. Більшість його функцій виконуються 'автоматично, однак для виконання деяких операцій потрібно втручання людини. Серед основних "обов'язків" SCP можна відзначити наступні:
• збір інформації про роботу апаратури і програмного забез
печення S. W.I.F.T.;
• збір інформації про збої і помилки;
• керування процесом відновлення після збою;
• динамічний розподіл ресурсів системи в залежності від
конкретної ситуації;
• розсилання нового програмного забезпечення і баз даних.
В даний час існує два SCP в Америці і два - у Голландії. У будь-який момент часу активний тільки один із них, а інші три знаходяться в стані чекання, беззупинно збираючи дані про конфігурацію системи. Така організація забезпечує високу надійність роботи мережі навіть у випадку повної втрати зв'язку з одним із центрів керування.