Вступ
Мета дисципліни «Валютні операції» — набуття студентами необхідних знань і практичних навичок з проведення валютних операцій.
Основні завдання дисципліни спрямовані на:
розуміння цілей, функцій, норм, форм і правил валютних операцій;
вивчення сутності валютних операцій, їх класифікації, механізмів проведення;
отримання практичних навичок з відкриття та ведення валютних рахунків, валютних операцій на практиці.
У темі 1 «Сутність валютних операцій та їх класифікація» розкривається поняття валютних операцій та визначаються їх види. У темах 2—4 згідно з поданою автором класифікацією наводиться характеристика механізмів здійснення конверсійних операцій, операцій із залучення та розміщення валютних ресурсів, неторгових операцій. Розкриття понятійного апарату операцій з відкриття та ведення валютних рахунків і кореспондентських відносин з іноземними банками подається в темах 5 і 6. У додатку студентам пропонується 150 тестів для здійснення самостійного контролю вивченого матеріалу.
Навчальний посібник підготовлено з урахуванням знання студентами базових понять та основних концепцій політичної економії, міжнародної економіки, міжнародних фінансів, зовнішньоекономічної діяльності, обліку в зарубіжних країнах, міжнародних комерційних контрактів.
Автор висловлює сердечну подяку колегам — викладачам кафедри міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету за зауваження і пропозиції, що суттєво поліпшили зміст навчального посібника.
Програма курсу «Валютні операції»