1.3.6. Шляхи реалізації антропосоціального підходу до стратегічного управління економічною сферою суспільства
Місія центральних, а також місцевих і регіональних органів державного управління, що утворюють зовнішнє макро- та мікросередовище, де функціонують підприємства різних форм власності, полягає у створенні сприятливих умов для ефективної їх діяльності. З огляду на це до стратегічних цілей зазначених органів входить також підвищення ефективності функціонування економіки (визначене конкретними показниками зростання матеріального добробуту працюючого персоналу та непрацюючих членів суспільства) шляхом створення нормативних "правил гри", які сприяють розвитку чесного бізнесу в державному, регіональному та місцевому масштабах.
Усе викладене стосується технології "згори". Всередині ж підприємств виняткову роль відіграє наукове управління персоналом як основне джерело їх конкурентоспроможності та ефективності, починаючи з добору персоналу категорії А і завершуючи жорстко організованою демократичною оцінкою працівників як головного важеля формування механізму цільового управління персоналом.
Отже, реалізація технології "згори" за наведеною схемою на рис. 3.1 є первинним напрямом трансформації економіки в межах соціального (громадянського) суспільства з позицій антропосоціального підходу. Технологію "знизу" можна реалізувати шляхом упровадження відповідного механізму цільового управління персоналом на основі формування на кожному підприємстві високорівневої корпоративної культури за допомогою спеціального методичного інструменту. Цим інструментом може бути кваліметрична оцінка рівня культури цільового управління, цільовий посадовий профіль, кваліметрична оцінка результатів праці на основі корисності витрат робочого часу тощо [6].