11. 6. Основні європейські інформаційні сервери EUROPA сервер
EUROPA сервер — портал Європейського Союзу. Містить інформацію про події, що відбуваються в об'єднаній Європі і питання, що стосуються Європейської інтеграції. Користувачі порталу можуть отримати консультації за законодавством, яке існує або обговорюється зараз.
8 Інформаційний сервер — це сервер, головною метою якого є представлення тієї або іншої інформації користувачам Інтернету.
Сервер EUROPA почав розроблятися в лютому 1995 року для зустрічі міністрів великої сімки (G7), потім він швидко розширяється (містить більш ніж один мільйон документів) і. перетворюється на інформаційний ресурс для кожного члена Євросоюзу.Організація серверу EUROPA
Інформація на сервері міститься в шести головних розділах. Це — «Новини», «Діяльність», «Установи», «Погляд на Європейський Союз», «Офіційні Документи» і «Джерела інформації».
Розділ «Новини» містить інформацію, призначену переважно для журналістів і інших персон, професійно залучених в процес інформаційної індустрії. Увесь розділ ділиться на дві секції: прес-релізи, які поновляються регулярно, і регламент очікуваних подій.
В розділі «Діяльність» збирається разом інформація від всіх Установ Євросоюзу і різних агентств, щоб забезпечити функціонування міні порталів в ЗО областях політики ЄС. Окремо виділені сайти Європейського Парламенту, Ради Європи і Європейської Комісії.
Розділ «Установи» містить загальну інформацію про кожну з установ і описує процедуру ухвалення рішення.
В розділі «Погляд на Європейський Союз» дані чіткі відповіді на ключові питання, що стосуються завдань Євросоюзу, Європейських прав громадян, історії Європейського Союзу.
Розділ «Офіційні Документи» забезпечує доступ до інформації (прийнятим висновкам) Ради Європи, до Загального Звіту про діяльність Євросоюзу і до Бюлетеню Євросоюзу. Інші документи, як, наприклад, Офіційний Журнал, Договори і документи за чинним законодавством і законодавством, що знаходиться на стадії розробки, можуть бути отримані згідно Європейського законодавства.
Розділ «Джерела інформації» містить доступ до різних баз даних, інформаційних послуг і офіційних публікацій про діяльність Євросоюзу.
Портал EUROPA включає такі секції, де можна одержати відповідну інформацію:
Інформаційне суспільство http://europa.eu.int/informa-
tion_society/index_en.htm
Освіта http://europa.eu.int/pol/educ/index_en.htm
Дослідження і технології
http://europa.eu.int/pol/rd/index_en.htm
Правосуддя, юстиція
http://europa.eu.int/pol/justice/index_en.htm та інше.
CORDIS сервер
CORDIS сервер (www.cordis.lu) (Community Research & Development Information Service) — інформаційний сервер, що стосується досліджень і розробок в межах Європейського Союзу.
Інформаційний сервіс з науково-дослідної діяльності Євросоюзу — CORDIS містить більше десяти баз даних. Зупинимося на головних з них.
Council Presidency Service (інформація, що надається державою, яка головує в ЄС)
Сервіс існує для висвітлення досліджень та інновацій
країни, що головує в Європейському співтоваристві. Сайт
містить інформацію щодо науково-дослідних робіт, які ви
конувались у таких державах-членах ЄС, як: Нідерланди
(1 січня-30 червня 1997), Люксембург (1 липня-31 грудня
1997), Великобританія (1 січня-30 червня 1998), Австрія
(1 липня-31 грудня 1998), Німеччина (1 січня-30 червня
1999), Фінляндія (1 липня-31 грудня 1999), Португалія
(1 січня-30 червня 2000), Франція (1 липня-31 грудня
2000), Швеція (1 січня-30 червня 2001), Бельгія (1 лип
ня-31 грудня 2001), Іспанія (1 січня-30 червня 2002),
Данія (1 липня-31 грудня 2002), Греція (1 січня-30 червня
2003), Італія (1 липня-31 грудня 2003), Ірландія (з 1 січня
по ЗО червня 2004).
National Research&Development and Innovation Information Service (Національна інформаційна служба з досліджень, розвитку та інновацій)
Містить новини в галузі науки та інновацій з країни, що очолює ЄС, держав-членів, кандидатів та асоційованих країн.
National and EU projects — ERGO (Національні проекти та проекти Євросоюзу)
E'RGO — це каталог науково-дослідницьких робіт, що виконуються або виконувались у ЄС. Каталог містить коротку інформацію щодо 91093 проектів з 21 інформаційного джерела. Для його використання потрібно ввести ключові слова у спеціальне вікно та натиснути клавішу ENTER.
ERGO створено з ініціативи робочої групи Європейської Комісії національними інформаційними центрами з науково-дослідних робіт з метою поширення інформації щодо проектів, які розроблялися у ЄС та у країнах-кандидатах. База даних містить каталог назв проектів (англійською мовою), анотацію, ключові слова та всі вихідні дані, необхідні для встановлення контактів з виконавцями робіт.
The Common European Research Information Format — CERIF (Загальний європейський дослідницький інформаційний стандарт)
CERIF 2000 — це набір документів для кожного, хто створює або працює з базами даних досліджень та розробок. Метою CERIF 2000 є:
1. Створення належного стандарту, який може безпосередньо використовувати національне відомство чи науково-дослідна установа. При цьому може бути обраний будь-який стандарт, який конвертується комп'ютерною програмою у CERIF. Загальний стандарт включає перелік важливих базових даних та вибіркові елементи, що можуть використовуватися для опису попередніх даних, відповідно до їхньої значимості для проекту. Це дозволяє включати нестандартні елементи, корисні в межах системи, навіть якщо вони не використовуються іншими відомствами чи установами.
2. Широке розповсюдження та доступність дослідницької інформації та її використання. Поширення інформації сприяє обміну знанням та підвищенню кваліфікації, зближує наукові колективи.
Сфера застосування CERIF 2000:
> для допомоги розробникам нових інформаційних сис
тем шляхом поширення відповідних складових повної
інформаційної бази;
> для підтримки розвитку та доповнення наявних інфор
маційних систем (CRIS — Current Research Information
Systems) іншими видами дослідницької інформації;
> для керівництва структуруванням та індексацією
інформації в наявних інформаційних системах з метою забез
печення можливості обміну схожою інформацією поміж
різними системами.
Regional Research and Innovation Service (Інформація про дослідження та інновації у регіонах Європейського співтовариства)
Сервіс почав роботу в лютому 1998 р. з висвітлення досліджень та інновацій, що здійснюються в окремих регіонах. Його мета полягає в створенні динамічного інформаційного простору для дослідницьких, інноваційних робіт, сервісів та інфраструктури в регіонах та країнах ЄС.
Інформацію на сайті структуровако за трьома основними розділами:
Регіональний — забезпечує доступ до даних з досліджень та інновацій у регіонах з можливістю поширення місцевих та регіональних досліджень та інновацій у ширшому європейському контексті.
Ресурсний — відкритий для регіонів з спеціальною інформацією щодо досліджень та інновацій у ЄС з наданням додаткових джерел інформації та доступу до мереж зв'язку з виконавцями робіт місцевого та регіонального рівнів.
Інформація для учасників — забезпечує детальне керівництво щодо участі у роботі сервісу.
Infopoint on international cooperation activities INCO (Інформаційних пункт INCO)
Інформаційних пункт INCO спрямований на поширення загальної інформації щодо міжнародної кооперації в рамках Шостої рамкової програми. У розділі міститься «Робоча програма», «Умови конкурсів», «Участь, відповідно до країни», «Корисні зв'язки» (кооперація з третіми країнами, центри передового досвіду, інформація про навчання дослідників, координація), «Допоміжний матеріал» (слайди з міжнародної кооперації).