2.2.1.1. Робота з текстовими документами
Для створення й оформлення текстових документів (листів, заяв, наказів, службових записок, звітів тощо) призначено текстові редактори та текстові процесори. Останні характеризуються тим, що забезпечують можливість обміну інформацією з іншими програмами, виконання простих обчислень і роботу з таблицями.
На ринку програм для IBM PC-сумісних ПК сьогодні домінує текстовий процесор MS Word (97, 2000, 2002) [8; 23]. За його допомогою можна набирати текст, використовуючи різноманітні розкладки клавіатури (алфавіти), математичні, хімічні та інші символи; продивлятися й редагувати існуючі електронні документи; формату-вати символи, абзаци, сторінки, розділи і документ у цілому; автоматично переносити слова; змінювати масштаб зображення та стиль шрифтів, здійснювати пошук і заміну послідовностей символів; швидко переміщуватися по документу, будувати таблиці й виконувати в них обчислення; автоматично перевіряти правопис; редагувати малюнки, діаграми, графіки, аудіо- та відеофайли; працювати одночасно з кількома документами; створювати складно підпорядковані документи і документи, що поширюються через мережу Internet; зберігати документи у форматах, які "читаються" більшістю інших програм; будувати послідовності команд, які виконуються як одна команда (макроси); розташовувати на свій розсуд елементи управління робочого вікна та багато іншого.
Певною мірою популярні також текстові редактори MultiEdit, Chiwriter, NotePad, WordPad, AmiPro, WordPerfect, Лексикон. У видавничій справі працюють настільні видавничі системи PageMaker, QuarkExpress, VenturaPublisher та ін.