1.5. Породи і кроси птиці
Птахівництво — одна із важливих галузей, яка забезпечує населення високоякісними дієтичними продуктами харчування: м’ясом, яйцями, а також пухом і пір’ям. Сільськогосподарська птиця характеризується скороспілістю, інтенсивним ростом, високою відтворною здатністю, продуктивністю і життєздатністю. Все це в поєднанні з порівняно невеликими затратами кормів на одиницю продукції сприяє високій прибутковості галузі. Так, середня яйценосність курей породи леггорн становить 240 — 290 яєць за рік, курчата-бройлери в 49-денному віці важать у середньому
1,5 кг. Кури яєчних порід починають яйцекладку в 5-місячному віці, інкубація яєць триває 21 день. Забійний вихід птиці становить більше ніж 80 %, а вихід патраної тушки — 60 %.
Для сучасного птахівництва характерні вузька спеціалізація, концентрація, повсюдне впровадження нових досягнень науки і передової практики, застосування прогресивної технології, повна механізація трудомістких процесів.
У сільському господарстві використовують в основному курей, індиків, гусей, качок, цесарок, перепілок і голубів. Усі породи сільськогосподарської птиці класифікують за напрямом основної продуктивності. Породи курей та індиків поділяють на яєчні, м’ясо-яєчні і м’ясні. Породи гусей і качок належать до м’ясних, цесарки — до м’ясо-яєчних, а перепілки — до яєчних.