14.1.2. Паніровані напівфабрикати
Паніровані напівфабрикати виготовляють із твердіших частин туш, що потребує механічного розпушення перед застосуванням у їжу.
Ці напівфабрикати панірують, використовуючи сухе (борошно, сухарі) і мокре (льєзон) панірування. Позитивний ефект паніру- вання полягає в тому, що напівфабрикати не злипаються, що забезпечує збереження товарного виду виробу. При смаженні пані- рування утворює кірочку, яка запобігає витіканню м’ясного соку і зберігає соковитість продукту.
Підготовка натуральних порційних напівфабрикатів до пані- рування полягає в нарізуванні порцій м’яса з одного шматка певної форми і маси. Після зважування їх відбивають металевими сапками або обробляють у м’ясорозпушувачах рівномірним нанесенням насічок на всю поверхню шматка при протягуванні його між дисковими ножами.
Поверхню напівфабрикату покривають рівним шаром льєзона і панірувальних сухарів або борошна. Льєзон виготовляють із меланжу, води і кухонної солі в співвідношенні 40 : 10 : 1. Суміш збивають до утворення однорідної маси. Льєзон зберіганню не підлягає і має направлятися на виготовлення напівфабрикатів не пізніше ніж через 30 хв.
Паніровку наносять на поверхню напівфабрикатів за допомогою різних типів машин для панірування. Машина для рідкого панірування, як правило, працює разом з машиною для сухого панірування.
Сучасні машини для панірування забезпечують рециркуляцію панірувальної суміші в середині машини, рівномірне покриття продукту, видалення надлишків панірування з його поверхні. Вони пересуваються на колесах, що самоблокуються, і можуть використовуватися самостійно або комплектуватися з різними варіантами ліній. Такі машини можна використовувати для паніруван- ня рубаних напівфабрикатів, а також включати в лінію для виготовлення готових швидкозаморожених продуктів.
Паніровані напівфабрикати укладають на алюмінієві або полімерні вкладиші у багатооборотні ящики. Зберігають їх за температури не нижче за 0 °С і не вище ніж 8 °С. Термін реалізації 24 год.