Категорії

Дипломні, курсові
на замовлення

Дипломні та курсові
на замовлення

Роботи виконуємо якісно,
без зайвих запитань.

Замовити / взнати ціну Замовити

Чи потрібно сплачувати державне мито за нотаріальне посвідчення договору оренди землі?

Так, потрібно. Декрет Кабінету Міністрів України „Про державне мито“ (підпункт „у“ пункту 3 статті 3) визначив такі ставки державного мита, яке потрібно сплачувати за нотаріальне посвідчення договорів оренди землі:

— 0,01% від грошової оцінки земельної ділянки, якщо таку оцінку виконано;

— 1 % від суми угоди, але не менше ніж неоподатковуваний мінімум дохо­дів громадян (тобто 17 грн.) — у разі відсутності грошової оцінки. При цьому така сума має охоплювати весь період дії договору оренди.

Слід зазначити, що чинне законодавство не визначає, яка із сторін по­винна сплачувати державне мито за посвідчення такого договору. Зазвичай ці витрати бере на себе орендар земельної ділянки. Але сторони можуть до­мовитися про те, щоб витрати були пропорційно рівними.