Вступ
Одним з важливих напрямів земельної реформи в сучасному українському селі є завершення приватизації землі. Протягом першого етапу реформування земельних відносин в Україні вже практично завершене паювання земель колективної власності. В результаті близько 6,7 млн. українських селян отримали земельні частки (паї). В ході наступного етапу земельної реформи на селі, який проходить в даний час, відбувається виділення земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості). Замість земельних часток (паїв) селяни отримують земельні ділянки, право власності на які посвідчується державними актами на право власності на земельну ділянку.
Виділення земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості) є багатоетап- ним процесом, який регламентується низкою нормативно-правових актів, що періодично зазнають змін та доповнень. За таких обставин не лише пересічним громадянам, але і юристам іноді буває важко зорієнтуватися в такій великій кількості нормативних документів.
Ця глава висвітлює питання, що стосуються етапів процесу приватизації землі. Зокрема, вона містить запитання, які найчастіше виникають у влас- никьів земельних часток (паїв), та короткі обґрунтовані відповіді, які сприятимуть з'ясуванню основних положень національного законодавства, що регулюють сучасні правовідносини, пов'язані із приватизацією землі. Викладений матерьіал буде корисним власникам земельних часток (паїв), які мешкають у сільській місцевості, але і усім, хто цікавиться сучасним земельним законодавством України з питань приватизації землі.