5.2. Комплекти обладнання для утримання курей-несучок промислового стада
Кліткові батареї КБН (рис. 5.7) чотирьохярусні дворядні, призначені для утримання курей у приміщеннях висотою 3,6 м та більше.
У батареї механізовані: роздавання корму, видалення посліду, напування та збирання яєць. Основою батареї є каркас 2, на якому змонтовані клітки 3, годівниці 4, напувалки 1, кормороздавач 5, транспортер посліду та електрообладнання. З обох боків батареї на кожному з чотирьох ярусів змонтовані жолобкові годівниці, в які корм завантажує бункерний кормороздавач. Роздавач приводиться в рух електродвигуном через мотор-редуктор і канатно-блокову систему. Роздавач може бути від’єднаний від привода спеціальним важелем. У цьому випадку прибирати послід можна незалежно від кормороздавача.
Жолобкові напувалки для курей розташовані вздовж кліток на кожному ярусі, із розрахунку обслуговування двох рядів кліток.
Пристрій для видалення посліду складається із скребкових візків і канатного привода.
Пристрій для збирання яєць має підніжну решітку як
5.9. Схема комплекту обладнання К.КТ: 1 _ бункер сухих кормів; 2 — транспортер ланцюговий; 3 — кіткова батареи; 4 — бункер-дозатор; 5 — установка для видалення посліду |
самотічний спуск, в кінці якого шарнірно закріплена рамка для утримання яєць від випадання і лоток для накопичення яєць.
Батареї КБН дозволяють ефективно використовувати виробничу площу. Але мають і недоліки: кури знаходяться в різних світлових і температурних умовах; процеси роздавання корму та збирання яєць не можна автоматизувати, батареї не можна використовувати в поточній лінії збору, транспортування та обробки яєць.
Комплекти обладнання ОБН-1 (рис. 5.8) призначені для комплексної механізації та автоматизації технологічних процесів при утриманні курей-несучок у приміщеннях
з низькою висотою (до 2 м).
Комплект ОБН-1 складається з таких агрегатів: зовнішнього бункера 1 для прийому, зберігання та видачі сухих кормів (БСК-Ю); транспортера розподільного 2 для завантаження кормів із бункера 1 в дозатор 3; кліткових батарей 4 з транспортерами для збирання яєць 5 та елеватором 6 із приймальним столом 7; механізмів видалення посліду з-під батарей 8 з приводом 9 та поперечного транспортера 10.
До комплекту обладнання ККТ (рис. 5.9) (Угорщина) входить: зовнішній бункер з дозатором ємністю 12 м3, ланцюговий транспортер для завантаження кормів із зовнішнього бункера в бункери-дозатори; шести рядів батарей з ланцюговим транспортером та приводними станціями; поздовжніх та поперечних стрічкових транспортерів для збирання яєць; ніпельних напувалок; шести спарених скребкових транспортерів для видалення посліду з верхніх ярусів; поперечного транспортера; двох теплогенераторів продуктивністю по теплу 754,2 тис. кДж/год, по повітрю — 14 тис. м3/год кожен; осьових вентиляторів по 10 тис. м3/год кожен (для пташника 18X72 м — 22 шт., 18X96 м —
5.10. Схема комплекту обладнання БК.Н-3: 1 — бункер зовнішній для кормів; 2 — транспортер ТУУ-2; 3 — кліткова батарея; 4 — установка для видалення посліду; 5 — транспортер для видалення посліду із пташника; 6 — транспортер поперечний для переміщення яєць; 7 — елеватор |
ЗО шт.); електрошафи для електричного управління завантаженням корму/, кормороздачею, освітленням!, видаленням посліду та збиранням яєць; електрошафи для управління витяжними вентиляторами з пристроєм для плавного регулювання частоти обертання.
Комплект обладнання БКН-3 забезпечує механізацію та автоматизацію основних технологічних процесів у приміщеннях висотою до 3,6 м з регульованим мікрокліматом. Ступеневе розташування кліток в батареї поліпшує повітрообмін і освітленість в зоні розташування курей. Комплект БКН-3 складається із таких агрегатів: зовнішніх бункерів для зберігання та видачі сухих кормів 1 (рис. 5.10); транспортера 2 для завантаження кормів в бункери- дозатори; батарей ступеневих триярусних 3; транспортерів для видалення посліду 4; поперечного транспортера для видалення посліду із пташника 5; похилого елеватора 7 для переміщення яєць на поперечний транспортер 6.
Комплект обладнання Л-112 (Німеччина) призначений для механізації та часткової автоматизації технологічних процесів при утриманні курей батьківського стада яєчної породи разом з півнями. Його встановлюють у теплих пташниках шириною 12 та 18 м, довжиною до 96 м. До складу комплекту входять: зовнішній бункер 6 (рис.
5.11. Схема комплекту Л-112: I — службове приміщення; II — виробниче приміщення; 1 — установка для поздовжнього прибирання посліду; 2 — кліткова секція; 3 — жолобкова годівниця; 4 — кормороздавальна колонка; 5 — транспортер шнековий; 6 — бункер зберігання сухих кормів; 7 — елеватор для яєць; 8 — зрівнювальний бачок; 9 — установка для поперечного видалення посліду |
5.11); шнековий транспортер 5 для вивантаження корму із бункера, кліткові батареї дворядні двохярусні з кормороздавальними колонками-дозаторами 4, ланцюговими транспортерами для роздачі корму по ярусах, ніпельними напувалками, багатоскребковими шланговими транспортерами на кожному ярусі для прибирання посліду та системою лотків яйцезбору, поперечний транспортер 9 для прибирання посліду із пташника, шафа керування (табл. 5.2).