5.8. Автоматизовані технологічні лінії забою птиці
Забійна лінія В2-ФЦЛ-3 використовується для переробки бройлерів, курей та курчат.
Цех призначений для обслуговування бройлерних птахофабрик потужністю 6 млн. голів на рік, а також великих, птахофабрик яєчного напрямку, племптахозаводів.
Продуктивність цеху — 3000 гол/год з випуском м’яса птиці в готовому вигляді, супових наборів із ніжок та голів, кормового борошна та пір’я.
Для збереження птиці у забійному цеху передбачені чотири універсальні холодильні камери на 240 т. До забійного цеху входять такі технологічні лінії (ділянки):
ділянка транспортування гітиці до місця її підвішування на конвеєрі; лінія забою птиці та первинної обробки тушок;, лінія обробки тушок;
лінія охолодженя тушок та харчових субпродуктів; лінія запаковування внутрішніх органів у поліетиленову плівку;
ділянка сортування, фасування та запаковування тушок у пакети з поліетиленової плівки;
ділянка переробки відходів тваринницького походження на кормове борошно.
Пристрій для санітарної обробки К7-ФО-2-Л6 призначений для очищення та дезинфекції всіх рухомих елементів конвеєра. Його встановлюють перед ділянкою підвішування живої птиці. Це механізм, який складається з двох щіток, що обертаються, розташованих на відкритих стінках..
Апарат електроглушіння РЗ-ФЗО призначений для анестезування живої птиці електричним струмом під час її руху на конвеєрі. У вигляді контактного електроду в ньому використовують воду, яка знаходиться в ізольованому об’ємі.' Апарат складається із стояка, ванни, контактної напрямної лебідки для регулювання висоти встановлення ванни та електричного блока.
Птиця, занурюючись з головою у воду, до якої підведений електричний контакт, замкне електричне коло вода— напрямна (другий електрод), під дією струму впадає в шоковий стан, що полегшує подальший забій. Наявність води забезпечує надійний контакт та дозволяє значно знизити робочу напругу струму, потрібну для глушіння птиці.
Пропускна здатність апарату для бройлерів, курей та курчат до 6000 гол/год, а для каченят та качок 2000 гол/год. Діючу напругу електричного струму можна змінювати в межах 15—220 В, габаритні розміри установки 1350Х950Х.
Х2200 мм, маса 150 кг. Час глушіння 6 с. Напруга робочого середовища для бройлерів (курей, цесарок) 90—110 В, а для каченят (гусенят, індичат) — 120—135 В.
Машина для зовнішнього забою В2-ФЦЛ-6/4 складається із каркасу, регульованого за висотою стояка, привода, дискового ножа, двох напрямних та двох підпружинених важелів.
Лічильник птиці В2-ФЦЛ-6/66 складається із системи важелів та напрямних, змонтованих на металевій рамці, та ящика, який виноситься за межі забійного цеху.
На рамі кріпиться клемна коробка та дві напрямних,, до однієї з яких кріплять датчики з вимикачем, важелем та противагою.
Машина для зняття пір’я К7-ФЦЛ/7 складається з двох панелей, двох опорних рам, зрошувальної системи та системи важелів. Кожна панель представляє собою каркас, зварений з листів та стяжок. На одному з листів кожного каркасу, який також є передньою стінкою, змонтовані три ряди ротодисків (по сім вузлів у кожному ряду). Всі ро-то- диски обладнанні рифленими гумовими робочими органами (формовими виробами) — пальцям. Верхній та нижній ряд ротодисків зроблені з нахилом.