3.14. Телекомунікації України
Комп'ютерні мережі активно впроваджуються в усі сфери людської діяльності. Завдяки їм і розвитку інформаційних технологій, можна одержати доступ до баз даних усього світу. Зараз ряд міжнародних мережевих проектів допомагають Україні стати повноправним членом світового інформаційного простору. За допомогою супутників налагоджується доступ до послуг зв'язку усього світу.
З появою прямого виходу в Інтернет, з'явилася додаткова можливість використовувати міжнародні інформаційні, комерційні і наукові бази даних. Доступ до актуальної інформації у всіх сферах світового інформаційного простору прискорює формування в Україні цивілізованого інформаційного суспільства.Перші вузли мережі Інтернет3 на Україні з'явилися на по
чатку 90-х років минулого століття. У 1990 р. в Україні були
створені перші три вузли доступу до ресурсів мережі
(http://day.net.ua/official_ukr.html). Серед перших провай
дерів у м. Києві були: «Технософт» (з 1993 р. це «Релком-Ук-
раїна» http://www.relc.com), «Моноліт» (з 1991 р.)
http://www.ua.net, «Адамант» (з 1992 р.)
http://www.adam.kiev.ua, «Електронні вісті» (з 1993 р) http://www.elvisti.kiev.ua. З кінця 1990 р. у просторі ієрархічних імен мережі Інтернет була почата підтримка української частини цього простору4 — домену.иа. Спочатку домен підтримувався неформально, при маршрутизації пошти в AT «Релком». 1 грудня 1992 р. національний домен.иа було офіційно делеговано Україні. 31 липня 2000 р. вийшов Указ Президента України «Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет і забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні (№928/2000 від 31.07.2000 http://ukr/pravo/zakint.txt). Це був один з перших державних законодавчих актів щодо Українського сегменту мережі Інтернет. 15 вересня 2001 р. вступили в дію нові «Правила домена.UA». З їхнім введенням українські компанії одержали можливість реєструвати частки домену виду ФІРМА.ПА або MAPKA.UA. 9-14 вересня 2002 р. відбулася шоста щорічна конференція провайдерів України «Інтернет-технології в інформаційному просторі держави».
Важливі факти з історії українського Інтернет знайшли відображення на Веб-сторінці http://ain.com.ua/history.