2.3.5.3. БУРКУН БІЛИЙ ОДНОРІЧНИЙ
Буркун білий однорічний (Melilotus officinalis L.) мало відрізняється від буркуну білого дворічного за своєю будовою. Єдина суттєва різниця між ними та, що даний вид буркуну (точніше, мабуть, підвид) є рослиною ярого типу. Цвіте й плодоносить у рік сівби. За продуктивністю на 15 — 20 % поступається дворічному, оскільки майже не відростає після скошування у фазі бутонізації — цвітіння. Можна вирощувати його у сумішах з кукурудзою на силос і зелений корм, суданською травою, райграсом однорічним. До ґрунту менш вибагливий порівняно з іншими однорічними бобовими травами — конюшинами, горохом, викою.
Дуже добрий медонос. Цвіте в липні—серпні. При достиганні насіння частково обсипається. Збирати насіння слід лише роздільно.
Селекцією однорічного буркуну займається Інститут кормів УААН.
Технологія вирощування аналогічна технології інших ранніх ярих бобових трав. Дослідження, проведені на кафедрі кормовиробництва і меліорації НАУ, показують, що буркун добре реагує не лише на фосфорно-калійні, а й на азотні добрива (N60-90 на ґрунтах середнього рівня родючості). Буркун білий однорічний — чудовий попередник для інших культур, зокрема озимої пшениці. Тому його доцільно вирощувати в зайнятих парах польових сівозмін.