26. 1. Класифікація вин
Вино (лат. vinum) — продукт бродіння виноградного соку. Напої, отримані шляхом бродіння плодових і ягідних соків, називають «плодовим» вином, а з інших видів сировини — алкогольними напоями.
Вина поділяють на сортові й купажні. Сортові вина виробляють з одного або кількох сортів певного виду плодів, ягід та винограду. За способом виготовлення розрізняють тихі вина, що не містять надлишку вуглекислого газу, й шипучі, які мають надлишок вуглекислого газу.
Тихі вина бувають столовими, некріпленими, або натуральними, кріпленими, медовими та ароматизованими, а столові, у свою чергу, — сухими, напівсухими і напівсолодкими.
За кольором вина бувають білі, рожеві та червоні, за якістю — ординарні, марочні і колекційні. Ординарні вина використовуються (споживаються) в наступному після збирання врожаю році без видержування їх у дубових діжках. Марочні високоякісні вина виробляються із певних сортів винограду, плодів і ягід і видержуються в дубових діжках 1,5 — 2 роки. Колекційні вина отримують із марочних шляхом витримування їх у пляшках не менше 1,5 року.