26. 8. Видержка вина
Під час видержки вино зріє (поспіває): формується букет, поліпшується смак, самоосвітлюються виноматеріали. Довго зберігати виноматеріали на осаді не можна, оскільки можуть виникнути сторонній присмак, затхлість та інші вади. Тому під час видержки треба через кожні 2 — 3 місяці проводити закрите переливання винома-теріалів.
На всіх стадіях приготування і видержки виноматеріали і вино слід зберігати в повних закритих місткостях при температурі не вище 15 °С, щоб запобігти окисленню їх киснем повітря. Повітряний простір може утворюватись не тільки при усиханні вина, а і внаслідок зниження температури. В цьому випадку посудини треба періодично доливати однорідним виноматеріалом.
Оптимальна експозиція видержки без зниження якості для різних вин неоднакова. Білі столові (сухі) вина бажано видержувати не менше 2 — 3 років, натуральні й червоні столові — від 3 до 5.
Виноматеріали краще зберігаються і визрівають у бочках з повернутим на бік шпунтовим отвором, при цьому їх можна не доливати або доливати рідше.
Невелику кількість високоякісних натуральних і десертних вин бажано розливати у пляшки і додатково видержувати близько трьох років, щоб загальний строк видержки становив не менше 6 років. Такі вина вважаються колекційними. Зберігати їх треба в горизонтальному положенні, бо коли пляшки стоять вертикально, крізь корок може проникати кисень, внаслідок чого вино окислюється і втрачає якість.
Скляні пляшки для розливу вина можуть бути різних форм і кольорів. У світовій практиці виноробства встановились певні традиції з використання тієї чи іншої склотари.