1.4. Породи коней
В Україні розводять понад 45 порід коней. За характером продуктивності коней поділяють на швидкоалюрних (верхові і рисисті) та крокових (ваговозні та місцеві).
Верхові породи коней (чистокровна верхова, українська верхова, арабська чистокровна, ахалтекінська) мають суху будову тіла, легку голову, довгу шию, високі й сухі ноги.
Рисисті породи коней (орловська, російська) мають широку спину, м’язистий поперек, широкий сильний круп, довгі, м’язисті ноги.
Ваговозні породи коней масивні, мають міцний скелет і добре розвинену мускулатуру. Голова середніх розмірів з добре розвиненою мускулатурою, шия коротка, поперек широкий, рівний, круп роздвоєний. Середня жива маса кобил становить 650кг, жеребців—780кг. Коні скороспілі.
Місцеві породи коней (гуцульська та ін.) пристосовані до місцевих ландшафтів та кліматичних умов.
М’ясна продуктивність і якість м’яса, жиру і субпродуктів залежать від породи, статі, вгодованості, умов утримання і годівлі коней.
У рисистих, місцевих та ваговозних коней жир рівномірно розподіляється в м’язових і міжм’язових тканинах, у швидкоалюр- них — переважно на внутрішніх органах.
Конину отримують від дорослих коней, старших за 3 роки, та від молодняку віком від 1 до 3 років. Вихід м’яса залежно від вгодованості для вищої вгодованості становить 58 — 60 %, середньої — 48 - 52, нижчої за середню — до 48 %.