8.11. Виробництво кров’яного борошна
Кров і фібрин містять до 80 % вологи. Видаляти таку кількість води випаровуванням або висушуванням для технічної сировини економічно невигідно. Виходячи з цього, перед сушінням цієї сировини попередньо видаляють частину вологи коагуляцією (зварюванням) і її віджиманням (пресовий метод) з коагуляту. За цього способу зневоднення втрачається деяка кількість кормових речовин.
Для коагуляції використовують металеві прямокутні чани, баки для передування, коагулятори, що нагріваються гострою парою.
Нагрівання триває 1 год. Майже всі білкові речовини коагулюють і віддають вологи до 15 % від маси сировини. Воду, що відділилася, зливають у каналізацію, а коагулят направляють на сушіння або додатково зневоднюють пресовим методом.
Коагуляція, яку проводять у чанах, має недоліки, до яких належать складність механізації розвантаження і дотримання санітарних вимог виробництва. Використання для коагулювання сировини баків для передування дає змогу вести процес у закритій системі і поєднувати операції коагуляції і транспортування коагуляту в одному апараті.
Коагулятор є щільно закритим прямокутним резервуаром зі сферичним днищем, в якому обертається шнек. Коагулятор має завантажувальну горловину, що періодично відкривається за допомогою живильника. Тиск пари в оболонці коагулятора становить 167 — 196 кПа.
Кров самопливом надходить в апарат і коагулюється гострою парою, а коагулят вивантажується шнеком з протилежного боку апарата. Шнек коагулятора віджимає частину рідини. Продуктивність апарата 200 кг крові за годину. Коагулят направляють на пресування і подальше сушіння.