3. Стерильні і асептично приготовлені ліки
Досягнення фармацевтичної промисловості у розробці та введенні у практику нових ефективних лікарських препаратів, розширення їх збуту багато в чому пов’язані із суворим дотриманням вимог, закладених у кодекси міжнародно визнаних правил, і навпаки, лікарські препарати, що розробляються і постачаються споживачеві без дотримання цих правил, не можуть бути зареєстровані у країнах, ринки яких найбільш перспективні для виробників лікарських засобів.
Лікарські засоби — специфічні продукти виробництва, якість яких споживач не може оцінити самостійно, тому гарантія якості, ефективності й безпеки - одне з головних завдань держави в охороні здоров’я населення.
Норми GMP були введені у зв’язку з бурхливим розвитком фармацевтичної галузі у світі і необхідністю жорсткого контролю у сфері виробництва лікарських засобів. В результаті розвитку концепції GMP у світовій практиці сформувалася теза: якість не може бути добавлена у лікарський продукт шляхом випробувань: вона повинна бути закладена в процес виробництва. Ця теза стала ідеологічною основою концепції GMP і з часом поширилася по всьому світі.
Стандарти GMP систематизують роботу щодо забезпечення якості лікарських засобів, при цьому велика увага приділяється документальному оформленню контролю за всіма процесами: від якості сировини до готової продукції GMP — це перелік вимог, які висуваються до підприємства-виробника лікарських засобів стосовно навчання і кваліфікації персоналу, обладнання, приміщень виробничих цехів, якості інгредієнтів, зберігання і транспортування продукції. Найважливіші елементи GMP:
- відповідність усієї технологічної і контрольної документації підприємства реєстраційному досьє на відповідний препарат;
- строгий контроль за дотриманням правил виробництва лікарських засобів;
- забезпечення населення ефективними і гарантовано якісними лікарськими препаратами;
- підтримка здоров'я населення країни і національної безпеки.
Впровадження міжнародних стандартів GMP — процес складний, трудомісткий, вартісний і в той же час необхідний для фарміндустрії України. Для того щоб підприємства працювали на повну потужність, вітчизняні виробники лікарських засобів повинні вийти на світовий ринок. Широке впровадження стандартів GMP має забезпечити нормальну роботу фармпідприємств, а в кінцевому підсумку захистити населення України від неякісної лікарської продукції.
3. Стерильні і асептично приготовлені ліки
- 3.1. Виробництво стерильної продукції
- 3.2. Виробництво ін’єкційних розчинів
- 3.3. Виробництво ін’єкційних розчинів з речовин, які вимагають додаткового спеціального очищення, і розчинів для ін’єкцій, що потребують стабілізації
- 3.4. Розчини для ін’єкцій, що готуються в асептичних умовах. Ліофілізовані засоби для парентерального застосування
- 3.5. Виробництво інфузійних розчинів
- 3.6. Виробництво офтальмологічних лікарських засобів