2.1. Загальновійськова частина, призначення і склад
Механізована (танкова) бригада є загальновійськовою частиною. Вона може бути окремою організаційно-штатною одиницею або входити до складу армійського корпусу.
Механізована бригада, яка оснащена БМП, в обороні призначена для створення стійкої оборони на основних танконебезпечних напрямах, під час ведення маневреної оборони і для проведення контратак. У наступі використовується для розвитку наступу, нанесення несподіваних та рішучих ударів, стрімкого переслідування і виходу в тил противника, форсування водних перешкод з ходу.
Танкова бригада, як правило, використовується на головному напрямі. В обороні – в другому ешелоні для проведення контрударів і контратак, а в наступі – в складі ударного угруповання.
Кожному з’єднанню, частині та підрозділу присвоюються номер і найменування за родом військ.
Наприклад: 5-й армійський корпус (5 АК); 4-та механізована бригада (4 мбр); 15-та бригадна артилерійська група (15 БрАГ); 3-й танковий батальйон (3 тб).
Загальна організаційна структура окремої механізованої (танкової) бригади складається з: управління; бойових підрозділів; підрозділів бойового забезпечення; підрозділів тилового і технічного забезпечення.
До управління бригади входять: командування; штаб; начальники родів військ; служби, які підпорядковані заступникам командира бригади з озброєння і тилу.
До бойових підрозділів входять: механізовані (танкові) батальйони; підрозділи артилерії; підрозділи ППО.
До підрозділів бойового забезпечення входять: розвідувальна рота; рота зв’язку; вузол зв’язку; інженерно-саперна рота; інженерно-позиційна рота; взвод РХБ захисту; взвод управління начальника ППО; відділення АСУ.
До підрозділів тилового і технічного забезпечення входять: ремонтна рота; батальйон технічного забезпечення; медична рота.