3. Переробка забійних тварин
На підприємствах м’ясної промисловості худобу переробляють з дотриманням Правил ветеринарно-санітарної експертизи м’яса і м’ясних продуктів.
Забій худоби і розбирання туш здійснюють відповідно до схеми технологічних процесів на потоково-механізованих лініях (рис.
3.1- 3.3).
На м’ясокомбінатах невеликої потужності недоцільно переробляти худобу на конвеєрних лініях окремо для кожного виду, оскільки для цього потрібна велика виробнича площа. Для механізації забою худоби і розбирання туш на малих підприємствах використовують універсальні конвеєри, які передбачають переробку трьох видів худоби.
До забою тварин підготовляють у цеху передзабійного утримання, який розміщується безпосередньо поблизу цеху забою і розбирання туш. У цеху є приміщення для ВРХ, овець і свиней, загони, ваги, розколи, душові пристрої. Перед подаванням на забій тварин оглядають і термометрують.
Для запобігання забрудненню м’яса і погіршенню санітарного стану цеху тварин ретельно миють: свиней під душем теплою (20 — 25 °С) водою, кінцівки ВРХ обмивають у басейні або зі шланга.
Для забезпечення ритмічної роботи лінії переробки худоби тварин після передзабійного витримування за 1,5 — 2,0 год до забою подають у передзабійний загін.
Щоб не травмувати тварин і не пошкодити їх шкірного покриву під час підгону до передзабійних загонів, дозволяється користуватися електричними і електропровідними поганялками переносного типу із живленням від джерела постійного струму або хлопавками із брезенту.
3. Переробка забійних тварин
- 3.1. Оглушення тварин
- 3.2. Забій і знекровлення тварин
- 3.3. Знімання шкури
- 3.4. Оброблення свинячих туш у шкурі
- 3.5. Оброблення свинячих туш методом крупонування
- 3.6. Видалення внутрішніх органів
- 3.7. Розпилювання, зачищення і оцінювання якості туш
- 3.8. Гнучка автоматизована система переробки худоби
- 3.9. Переробка птиці
- 3.10. Організація технологічного процесу переробки птиці
- 3.11. Оброблення перо-пухової сировини
- 3.12. Переробка кролів