Категорії

Дипломні, курсові
на замовлення

Дипломні та курсові
на замовлення

Роботи виконуємо якісно,
без зайвих запитань.

Замовити / взнати ціну Замовити

2.6. Розрахунки чеками

В розрахунках між підприємствами застовуються розрахункові чеки, а для отримання готівки з поточного рахунку — грошовий чек. Розрахунковий чек — це документ стандартної форми з дорученням чекодавця своєму банку перевести кошти з його рахунку на рахунок пред'явника чека. Розрахунковий чек заповнює платник. Чек пред'являється безпосередньо при здійсненні господарської операції.

         Принципова схема обороту розрахункового чеку: постачальник передає товар покупцю, а покупець передає чек постачальнику; постачальник передає чек у свій банк і останній спрямовує його в банк покупця для оплати; банк платника списує кошти з рахунку і повідомляє йому про це; банк платника переводить кошти в банк постачальника; банк постачальника зараховує йому кошти на рахунок та повідомляє йому про це.

         Перевагою чекових розрахунків є їх більш висока швидкість здійснення, а отже і швидкість надходження грошових коштів на рахунок постачальника. До недоліків можна віднести недостатню гарантованість платежу, складність оформлення чеку, та неможливість розрахунків на значну суму.