Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

3.3. Визначення мети в самоменеджменті

 Визначення мети повинно мати вигляд чітких намірів, точних формулювань явних і таємних потреб, інтересів, бажань або завдань, а також орієнтувати наші дії і вчинки на мету та її виконання. Визначення мети означає погляд в майбутнє, орієнтацію і концентрацію наших сил і активності на тому, що повинно бути досягнуто. Таким чином, мета дає опис кінцевого результату. Мова йде не про те, що ви робите, а про те, для чого ви робите. Без мети відсутній критерій оцінки, за яким ви могли б вимірювати ваші трудозатрати. Мета, крім того, є ще й масштабом для оцінки досягнутого. Навіть найкращий метод роботи нічого не вартий, якщо ви завчасно й чітко не визначите, чого хочете. Якщо якийсь індивідуум поставив собі мету, то внаслідок цього виникає такий стан напруження, який діє як рушійна сила і який зникає лише тоді, коли вона досягнута.

      Мета є уявлення про майбутнє, для реалізації якого необхідно щось зробити. В іншому випадку мета залишається тільки благим наміром. Щоби визначити мету, треба думати про майбутнє. Традиційне мислення в рамках окремих завдань небезпечне тим, що ви загубитесь в дрібницях Мислення в масштабах цілей сприяє тому, що частковості підпорядковуються цілому. Стає зрозумілим, в якому напрямку рухатись і яким буде кінцевий результат. Щоденно, виконуючи свою роботу, ставте перед собою запитання: «Чи наближає мене те, що я в що мить роблю, до досягнення відповідної моєї мети?» Постановка мети - перманентний процес, оскільки мета не задається раз і назавжди. Вона може змінюватися з плином часу. Наприклад, в процесі контролю за реалізацією виясняється, що попередні уявлення були по суті неправильними, або були завищеними, чи заниженими.

      Якщо у людини є усвідомлена мета, на неї спрямовується й неусвідомлена. Мета служить концентрації сил на справді ключових напрямках. Усвідомлення своїх цілей може означати значну мотивацію для роботи. Випадкові успіхи добрі, але рідкі. Заплановані успіхи кращі, оскільки вони керовані і зустрічаються частіше. Передумова планування, а значить і успіху, полягає в точ¬ному знанні того,
- що,
- коли,
- в яких масштабах необхідно досягти.
Визначення мети є безумовною передумовою планування, прийняття рішень і щоденної роботи. Якщо люди, прийшовши на роботу, уявляють, що мають ціль типу «будуть працювати над тим, що саме на сьогодні важливо», то результату не буде. Поставте однозначну ціль для себе (і для своїх співробітників) і працюйте за принципом: я буду працювати над тим, чого я сьогодні хочу досягти!      Завжди потрібно добиватися ясності цілі. Знайти особисті життєві цілі і дати їм визначення означає зробити своє життя цілеспрямованим. Намагайтесь встановити мету, яка може бути перетворена в безпосередні дії. Наприклад: 1. Як не треба. Я хочу вести більш здоровий спосіб життя. Як треба. Я хочу щоденно робити 15-хвилинну пробіжку на свіжому повітрі. 2.Як не треба. Я хочу мати кращі контакти зі своїми співробітниками. Як треба. Я хочу для кожного співробітника кожний тиждень зарезервувати час додатково, щоб поговорити з ним на професійні та особисті теми. Подібні конкретні, орієнтовані на певні дії цілі можна безпосередньо планувати, наприклад, фіксувати в щоденнику часу по певних днях або тижнях і реалізовувати по етапах. Точно опишіть те, чого ви конкретно хочете досягти! Письмова реєстрація допомагає в том}', що часто фіксуються більш чи менш смілі уявлення і бажання. Таким чином, ви привчаєтесь постійно займатися своїми цілями і уточнювати їх. В письмовому вигляді цілі до того ж візуально фіксуються і менше забуваються.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+