Категорії

Дипломні, курсові
на замовлення

Дипломні та курсові
на замовлення

Роботи виконуємо якісно,
без зайвих запитань.

Замовити / взнати ціну Замовити

3.3.3. Безпека внутрішньозаводського транспорту

Кількість транспортних шляхів та їх ширина залежать від кількості та насиченості вантажопотоків конкретного виробництва. При цьому до уваги беруться зручність і безпека руху. В тупикових частинах доріг передбачаються об'їзди або майданчики для розворотів. Проїздна частина території підприємства повинна мати розмітку. Дороги повинні постійно утримуватись у справному стані, очищатись від льоду І снігу Під час ожеледі в холодну пору року дорожнє покриття слід посипати піском. Контроль стану транспортних комунікацій здійснюють спеціально призначені відповідальні особи.

На видних місцях на території підприємства встановлюються схеми руху транспортних засобів і дорожні знаки. Швидкість руху на території Підприємства залежить від виду та стану доріг, інтенсивності транспортних і людських потоків, специфіки транспортних засобів і вантажів, що перевозяться

З метою забезпечення безпеки на території підприємства та в цехах вивішуються схеми руху транспорту та робітників. Ширина воріт для автотранспорту повинна бути на 1,5 м ширшою, ніж ширина автомобіля» але не менша 4,5 м. Максимальна висота вантажу, котри$ навантажується на автомобіль, повинна бути не більше 3,8 м над рівнем дороги, а ширина — не більше 2,5 м.

Швидкість залізничного транспорту на території підприємства — не більше 10 кг/год. Переходити колії дозволяється лише у визначениа місцях (переходах), обладнаних настилами. На території підприємств! швидкість руху автотранспорту повинна бути 10 км/год. Така швидкісті допускається тоді, коли шлях вільний, його добре видно, коли нема знаків, що обмежують швидкість і забезпечується безпека руху. ПрІ в'їзді в цех та виїзді з нього швидкість руху автотранспорту не повинні перевищувати 5 км/год. Такої ж швидкості слід дотримуватись при виїзд з бічного проїзду на головний або на дорогу з інтенсивним рухом, прІ поворотах, при русі на перехрестях, в густому тумані та при русі назад.

В місцях пересічення внутрішньозаводських доріг з залізничним коліями повинні бути встановлені шлагбауми, звукова та світлою сигналізація. В місцях перетину залізничної колії з дорогою рейки it дорожнє полотно повинні бути на одному рівні.

Освітленість проїздів на території підприємств повинні бути ни
менше 0,5 лк, а біля воріт і майданчиків відкритого паркуванні
транспортних засобів — не менше 5 лк. Аварійні освітлювальні систем
повинні забезпечувати освітленість не менше 1 лк на майданчика
підприємства і не менше 0,2 лк на відкритих територіях. Місі^
проведення ремонтних робіт, траншеї, ями повинні бути огороджей
і позначені дорожними знаками, а вночі — світловою сигналізацією.
Огородження повинні мати сигнальне пофарбування смугами чорногї
та жовтого кольорів.  

З метою забезпечення безпеки влаштовуються окремі в'їзди ті виїзди для транспорту, входи та виходи для людей. Швидкість рух| транспортних засобів на території підприємства не повинЦ перевищувати 5 км/год.

Проїжджа частина повинна буїм розміченою. Межі проїжджої
частини повинні бути встановлені з р рахуванням габаритних розмірів
транспортних засобів разом з вагта>'тчи, що перевозяться. Відстань від
межі проїжджої час гичи ио s _                  ,оі 'С грукцГІ будівель та обладнання

ювинна бути --е менпк> OS,   <■ при р^с людей— не менше 0,8 м.