Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

3.3.3. Безпека внутрішньозаводського транспорту

Кількість транспортних шляхів та їх ширина залежать від кількості та насиченості вантажопотоків конкретного виробництва. При цьому до уваги беруться зручність і безпека руху. В тупикових частинах доріг передбачаються об'їзди або майданчики для розворотів. Проїздна частина території підприємства повинна мати розмітку. Дороги повинні постійно утримуватись у справному стані, очищатись від льоду І снігу Під час ожеледі в холодну пору року дорожнє покриття слід посипати піском. Контроль стану транспортних комунікацій здійснюють спеціально призначені відповідальні особи.

На видних місцях на території підприємства встановлюються схеми руху транспортних засобів і дорожні знаки. Швидкість руху на території Підприємства залежить від виду та стану доріг, інтенсивності транспортних і людських потоків, специфіки транспортних засобів і вантажів, що перевозяться

З метою забезпечення безпеки на території підприємства та в цехах вивішуються схеми руху транспорту та робітників. Ширина воріт для автотранспорту повинна бути на 1,5 м ширшою, ніж ширина автомобіля» але не менша 4,5 м. Максимальна висота вантажу, котри$ навантажується на автомобіль, повинна бути не більше 3,8 м над рівнем дороги, а ширина — не більше 2,5 м.

Швидкість залізничного транспорту на території підприємства — не більше 10 кг/год. Переходити колії дозволяється лише у визначениа місцях (переходах), обладнаних настилами. На території підприємств! швидкість руху автотранспорту повинна бути 10 км/год. Така швидкісті допускається тоді, коли шлях вільний, його добре видно, коли нема знаків, що обмежують швидкість і забезпечується безпека руху. ПрІ в'їзді в цех та виїзді з нього швидкість руху автотранспорту не повинні перевищувати 5 км/год. Такої ж швидкості слід дотримуватись при виїзд з бічного проїзду на головний або на дорогу з інтенсивним рухом, прІ поворотах, при русі на перехрестях, в густому тумані та при русі назад.

В місцях пересічення внутрішньозаводських доріг з залізничним коліями повинні бути встановлені шлагбауми, звукова та світлою сигналізація. В місцях перетину залізничної колії з дорогою рейки it дорожнє полотно повинні бути на одному рівні.

Освітленість проїздів на території підприємств повинні бути ни
менше 0,5 лк, а біля воріт і майданчиків відкритого паркуванні
транспортних засобів — не менше 5 лк. Аварійні освітлювальні систем
повинні забезпечувати освітленість не менше 1 лк на майданчика
підприємства і не менше 0,2 лк на відкритих територіях. Місі^
проведення ремонтних робіт, траншеї, ями повинні бути огороджей
і позначені дорожними знаками, а вночі — світловою сигналізацією.
Огородження повинні мати сигнальне пофарбування смугами чорногї
та жовтого кольорів.  

З метою забезпечення безпеки влаштовуються окремі в'їзди ті виїзди для транспорту, входи та виходи для людей. Швидкість рух| транспортних засобів на території підприємства не повинЦ перевищувати 5 км/год.

Проїжджа частина повинна буїм розміченою. Межі проїжджої
частини повинні бути встановлені з р рахуванням габаритних розмірів
транспортних засобів разом з вагта>'тчи, що перевозяться. Відстань від
межі проїжджої час гичи ио s _                  ,оі 'С грукцГІ будівель та обладнання

ювинна бути --е менпк> OS,   <■ при р^с людей— не менше 0,8 м.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+