Категорії

Дипломні, курсові
на замовлення

Дипломні та курсові
на замовлення

Роботи виконуємо якісно,
без зайвих запитань.

Замовити / взнати ціну Замовити

Вогнівка бобова, або акацієва (бобовая, или акациевая огнёвка) Etiella Zinckenella Tr., з родини вогнівок Pyralidid, ряду лускокрилих Lepidoptera. Пошкоджує зерно сої, гороху, вики, чечевиці, акації жовтої та білої, гледичії (рідше).

Метелики в розмасі крил 20-26мм. Передні крила бурувато-сірі з білим переднім краєм та оранжево-жовтою перев’яззю посередині, задні крила - сірі. Складаються вони дахоподібно. Гусениці до 22мм з мінливим забарвленням - від брудно-червоного до зеленого (табл. 23).

Розвивається переважно два покоління. Зимують дорослі гусениці в коконах в ґрунті на глибині 2-4см. Заляльковуються гусениці в кінці квітня, першій половині травня. Метелики першого покоління літають з початку другої декади травня до середини червня. Відкладають вони яйця на молоді боби акації жовтої, гороху, вики. Плідність самок становить 200-300 яєць. Ембріональний розвиток триває 5-6 днів. Гусениці живляться зернами в середині бобів; кожна гусениця пошкоджує 2-3 і більше зерен.


Таблиця 21. Квасолева зернівка


В одному бобі живиться 1-2 гусениці. Розвиваються гусениці від 19 до 38 днів. Дорослі гусениці прогризають біб, падають на землю і на глибині 2-4см заляльковуються у другій половині червня.

Фенологічний календар бобової вогнівки


Метелики другого покоління літають в липні - першій половині серпня. Відкладають вони яйця переважно на боби акації білої, сої, гледичії. Із бобових культур вогнівкою найбільше пошкоджується соя. На ній відкладають яйця метелики першого покоління, і більш масового - другого.

У бобової вогнівки буває і третє покоління, метелики якого літають з середини серпня і в першій половині вересня.

З а х о д и б о р о т ь б и.

Просторова ізоляція посівів сої від насаджень акації білої; своєчасне та в стислі строки збирання урожаю; використання сортів сої з коротким періодом вегетації; глибока зяблева оранка після збирання сої.

Спеціальні хімічні заходи проти бобової вогнівки потрібні на сої, коли її посів межує з насадженнями акації білої. Застосовуються контактні фосфорорганічні та перітроїдні препарати в період масового льоту метеликів другого покоління (перша, друга декада липня). На горосі та виці проводяться сумісні хімічні обробки проти горохової попелиці та бобової вогнівки контактними фосфорорганічними препаратами.