Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

4.2.2. Облік при організації торгівлі і зберіганні матеріальних цінностей за наявності в обігу пожежовибухонебезпечних товарів

У житлових будинках і громадських будівлях не допускається розміщувати комори і склади товарів побутової хімії, ЛЗР і ГР, вогненебезпечних матеріалів (фарб, розчинників, лаків, пороху та ін.), балонів з газами. У підвальних і цокольних поверхах будь-яких будівель не допускається зберігання і використання ЛЗР і ГР, вибухових речовин, балонів з газами, целулоїду, горючої кіноплівки, карбіду кальцію та інших речовин і матеріалів з підвищеноюпожежовибухонебезпечністю. Не дозволяється використовувати горищні приміщення і технічні поверхи для зберігання товарів, продукції, устаткування, меблів і інших предметів.

Не допускається розміщувати торгові підприємства з продажу ЛЗР і ГР та горючих газів (фарб, розчинників, інших пожежовибухонебезпечнихтоварів побутової хімії, балонів з газами), боєприпасів і піротехнічних виробів у будівлях іншого призначення.

У торгових центрах, універмагах, великих магазинах торгівля товарами з підвищеною пожежною небезпекою (сірниками, парфумерією,одеколонами, аерозольними упаковками та ін.) має проводитися на верхніх поверхах. Ці товари необхідно зберігати окремо від інших в спеціально пристосованих приміщеннях. Не допускається зберігати в коморах одночасно більше 15 тисяч аерозольних упаковок. Товари побутової хімії, лаки, фарби, розчинники, товари в аерозольній упаковці не дозволяється розміщувати ближче 0,5 м від приладів опалювання і у віконних вітринах. Не допускається торгівля пожежонебезпечними товарами побутової хімії, лаками, фарбами, розчинниками та іншими ЛЗР і ГР, розфасованими в скляну тару місткістю більше одного літра, а також пожежовибухонебезпечними товарами без попереджувального напису "Вогненебезпечно".

Відповідні заходи пожежної безпеки передбачаються в матеріальних складах і базах загального призначення. Тут конторські та побутові приміщення мають бути ізольовані від складських приміщень. Робочі місця комірників (обліковців, бракувальників, товарознавців) у складських приміщеннях необхідно захищати заскленими перегородками з негорючих матеріалів заввишки 1,8 м.

Всі операції, пов'язані з розкриттям тари, розфасовкою продукції, приготуванням робочих сумішей вогненебезпечних рідин і дрібним ремонтом, проводяться в ізольованих приміщеннях. Складські приміщення (відсіки), розташовані в підвальних або цокольних поверхах, повинні мати люки або вікна розміром 0,9 ´1,2 м2 з приямком для видалення диму на випадок пожежі.

У складських приміщеннях від дверних отворів мають бути проходи, відповідні ширині дверей, але не менше 1 м. При ширині складу більше 10 м по середині його залишається поздовжній прохід, ширина якого приймається не менше 2 м. Між штабелями передбачаються проходи шириною не менше 1 м. Відстань від штабелів до стін приймаються не менше 0,8 м. Проходи і місця розташування штабелів позначають чіткими лініями на підлозі.

Балони з горючими газами, ємності з ЛЗР і ГР, аерозольні упаковки необхідно захищати від сонячної та іншої теплової дії. У складах загального призначення допускається зберігання не більше 5 тис. аерозольних упаковок, в ізольованих протипожежних відсіках цих складів – не більше 15 тис. упаковок. У багатоповерховому складі зберігання аерозольних упаковок допускається тільки на верхньому поверсі в протипожежних відсіках, в кожному з яких може знаходитися не більше 150 тис. цих упаковок. При цьому загальна місткість складу не може перевищувати 900 тис. упаковок.

У приміщеннях для зберігання горючих газів необхідно мати газоаналізатори або проводити відбір і контроль проб повітря. Балони з горючими газами слід зберігати окремо від балонів з киснем, стислим повітрям, хлором, фтором та іншими окислювачами. У одному відсіку складу можна розміщувати не більше 500 балонів з горючими або отруйними газами, 1 тис. балонів з іншими газами. В цілому на складі може зберігатися не більше 3 тис. балонів (у перерахунку на місткість кожного 40 л).

Вентилі балонів мають бути закриті запобіжними клапанами і повернені в один бік. Обслуговуючий персонал повинен знати про пожежну небезпеку газів, що зберігаються, порядок евакуації балонів і гасіння пожеж, викликаних горінням цих газів.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+