Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

7.2.5. Молочна продуктивність овець

Овече молоко — цінний харчовий продукт, з якого виготовляють різноманітні сорти сиру (рокфор, пекаріно, бринза, качкавал, чанах тощо) і кисломолочні продукти (йогурт, кисле молоко, айран, мацоні та ін.). У його складі міститься близько 120 різних компонентів, се­ред яких на жир припадає 6 — 9 %, білок — 5 — 7 і мінеральні солі — близько 0,9 %. Загалом суха речовина становить 18 — 19 %. Енерге­тична цінність 1 кг овечого молока — 4 — 5,5 МДж (400 — 1300 ккал). На одержання 1 кг м’якого сиру (бринзи) витрачають до 5, а твердо­го (рокфор) — близько 7 кг овечого молока. Витрати коров’ячого мо­лока досягають відповідно 10 і 13 кг. За вмістом основних поживних речовин овече молоко переважає коров’яче в 1,5 — 1,8 раза.

Лактація у звичайних овець триває 4 — 5 міс (у спеціалізованих порід — до 7 міс). Доїти вівцематок починають після відлучення ягнят у 2,5 — 3-місячному віці. За оптимальних умов годівлі та утримання від однієї вівцематки за лактацію отримують 60 — 80 кг товарного молока. Продуктивність вівцематок спеціалізованих мо­лочних порід 300 — 400, а рекордисток — до 1000 кг молока за лак­тацію. Якщо врахувати, що в овечому молоці сухих речовин у

1,5 раза більше, ніж у коров’ячому, а вівцематка в 10 разів менша за корову, то успіхи селекції і технології у вівчарстві не поступають­ся перед досягненнями у молочному скотарстві. Проте це щодо спе­ціалізованих порід. У звичайному вівчарстві товарного овечого мо­лока одержують дуже мало, оскільки в Україні овець майже не до­ять, хоча молоко є третім (після вовни й баранини) істотним джере­лом прибутку у вівчарстві.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+