Категорії

Дипломні, курсові
на замовлення

Дипломні та курсові
на замовлення

Роботи виконуємо якісно,
без зайвих запитань.

Замовити / взнати ціну Замовити

Пильщик вишневий слизовий - Coliroa cerasi L. - пошкоджує листя вишні, черешні, груші, айви, сливи, зрідка і деяких інших деревних порід. Відноситься до родини справжні пильщики ряду перетинчастокрилих.

Довжина тіла комахи 4-6мм, розмах крил 6-9мм, чорна блискуча. Личинка 9-11мм, зеленувато-жовта, покрита чорної слиззю. Лялечка біла у щільному овальному коконі.

Розвивається два покоління. Зимують личинки в ґрунті на глибині 2­5 см. Заляльковуються у травні. Літ комах проходить в кінці травня, червні. Самки відкладають яйця (до 75) в тканини листків з нижньої сторони.

Ембріональний розвиток 8-14 днів. Личинки з’їдають паренхіму з верхньої сторони листків не пошкоджуючи нижньої поверхневої плівки.


Вишневий слизистий пильщик: 1 - доросла комаха,

2 - личинка, 3 - личинка після линяння, 4 - німфа у земляному коконі,

5 - пошкоджений листок.

Личинки розвиваються 15-28 днів. Дорослі личинки падають на землю

і на глибині 2-5см роблять кокони зі скріплених слиззю грудочок землі, в яких частина із них заляльковується, решта діапазує до весни наступного року. Друге покоління розвивається з другої половини липня до вересня. Більше шкодить друге покоління.

Заходи захисту. Дискування ґрунту восени або ранньою весною для зниження чисельності зимуючих личинок. Проти личинок молодших віків ефективні контактні фосфорорганічні препарати.