Категорії

Дипломні, курсові
на замовлення

Дипломні та курсові
на замовлення

Роботи виконуємо якісно,
без зайвих запитань.

Замовити / взнати ціну Замовити

Вовчок звичайний (капустянка, медведка) Gryllotalpa gryllotalpa L., родина вовчки Gryllotalpidae, ряд прямокрилі Orthoptera. Поширений вовчок на багатих перегноєм зволожених землях.

Тіло комахи (табл. 2) густо вкрите бархатисто-бурими короткими волосками. Довжина 35-50мм. Надкрила короткі, крила довші за черевце. Передні ноги копальні.

Перезимовує імаго або личинка старшого віку в перегної чи в ґрунті на глибині 20-100см. Навесні, з початком вегетації рослин (квітень), вовчки піднімаються до поверхневого шару, де риють нірки на глибині 3-5см, і на своєму шляху з’їдають насіння, проростки, перегризають рослини, пошкоджують коренеплоди; їдять вони також личинок інших комах.

Фенокалендар капустянки для південного степу України


У травні самки роблять на глибині 10-20см овальне гніздо, в якому відкладають 200-300 яєць. Через 10-17 днів з них вилуплюються личинки, які протягом місяця живуть в гнізді разом, а після першого линяння переходять до одиночного способу життя. Розвиваються 12-13 місяців. Влітку наступного року вони перетворюються в дорослих комах.

Особливо шкодить вовчок овочевим, картоплі, баштанним, технічним та іншим культурам на зволожених місцях, а також в парниках.

З а х о д и б о р о т ь б и.

1. Глибокою культивацією міжрядь в період кладки яєць та відродження личинок, руйнуються гнізда, яйця і личинки змішуються з ґрунтом і в більшості гинуть.

2. На ділянках де особливо багато вовчків, восени викопують ями 70 X 70 х 50см заповнюючи їх гарячим гноєм, який приваблює теплол^обивих вовчків. При мінусовій температурі гній викидають з ям, і на морозі вовчки гинуть.


Таблиця. 2. Вовчкові (Gryllotalpidae): 1 - вовчок звичайний, або капустянка (Gryllotalpa); 1а - яйця; 1б - личинка молодого віку; 1в - гніздо з яйцями в ґрунтовій комірці; 1г - пошкоджена картопля; 1д - пошкоджена розсада капусти.

3. Хімічний метод раніше застосовувався способом отруйних принад. Використовували для цього відварене зерно кукурудзи, яке змочували відходами олії (5% від ваги зерна) і змішували з фосфідом цинку; а в парниках з вегетуючими рослинами ґрунт поливали водою з додаванням інсектицидів (10- 15літрів на раму). Зараз рекомендують змочувати корені розсади капусти, томатів, баклажанів, перцю солодкого перед садінням у відкритий ґрунт у суспензії Актару 25 WG (тіаметоксам 250г/к) при температурі 18 - 23°С та експозиції 90 - 120 хвилин. Норма витрати препарату 1,5г/л води на 250 рослин.