Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

2.5.3. Вимоги безпеки до облаштування й експлуатації автосатураторів

Для приготування газованої води використовують сатураторні установки. Газування води відбувається у змішувачі сатуратора в результаті розчинення в ній вуглекислого газу під надмірним тиском.

Сатураторні установки у зв'язку з наявністю в них балона з вуглекислим газом під тиском 5…7 МПа і сатуратора з надмірним тиском в межах 0,4 ... 0,5 МПа, повинні відповідати вимогам «Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском».

До роботи на цих установках допускаються особи, що пройшли спеціальне навчання, атестацію і мають відповідне посвідчення.

Сатураторні установки працюють під тиском газу 0,4...0,5 МПа і тиском води 0,1...0,6 МПа. З водопровідної мережі вода надходить до насоса через фільтруючий елемент і редуктор, що знижує її тиск, охолоджена вода уприскується через форсунку в змішувач сатуратора. Зворотному руху води перешкоджає встановлений перед форсункою клапан.

У змішувач сатуратора надходить вуглекислий газ під тиском 0,4 - 0,5 МПа з балона, який обладнаний редуктором, що має два манометри, вентиль, запобіжний клапан і регулювальний гвинт. Один манометр реєструє тиск газу, що надходить з балона в редуктор, інший – тиск в сатураторі. Регулювальним гвинтом установлюють необхідний робочий тиск вуглекислого газу в змішувачі сатуратора. Редуктор знижує тиск вуглекислого газу від 5...7 МПа (на виході з балона) до 0,4...0,5 МПа (у сатураторі). Приєднують сатуратор до редуктора за допомогою шлангів з харчової гуми, яка витримує тиск 0,8...1,0 МПа. На змішувачі сатуратора наявний повітряний кран для випуску вуглекислого газу в атмосферу.

Під час експлуатації сатураторної установки особливу увагу приділяють стану вуглекислотного балона і встановленого на ньому редуктора. Балон, зазвичай місткістю 40 л, має бути встановлений у вертикальному положенні і закріплений на опорі за допомогою хомута, ланцюга або іншим способом.

Запасні балони з вуглекислотою повинні зберігатися в прохолодному приміщенні у вертикальному положенні з нагвинченими запобіжними клапанами.

Справність редуктора перевіряють після приєднання його до балона і підключення сатуратора. При закритому вентилі редуктора відкручують регулювальний гвинт і потім обережно відкривають вентиль балона. В цьому випадку стрілка манометра низького тиску не повинна залишатися на нулі. При угвинчуванні регулювального гвинта і підвищенні внаслідок цього робочого тиску в сатураторі повинен відкритися запобіжний клапан. Якщо в цьому випадку клапан не відкривається, то редуктор несправний і підлягає заміні.

Під час експлуатації сатураторної установки слід дотримуватися таких заходів безпеки.

· Подавати газ в сатуратор треба плавним поворотом вентиля на вуглекислотному балоні, спостерігаючи за показами манометрів на редукторі і не допускаючи перевищення допустимого робочого тиску в системі.

· Якщо під час роботи сатуратора стрілка манометра низького тиску переходить червону межу і запобіжний клапан при цьому не відкривається, необхідно закрити вентиль балона і відкрити повітряний кран.

· Не можна експлуатувати сатураторну установку у разі наявності в ній витоків води і газу, а також допускати обмерзання вентиля балона і редуктора. Вентиль і редуктор, що обмерзли, перекривають і потім відігрівають холодною водою або тканиною, змоченою в холодній воді.

· Забороняється використовувати для відігрівання вентиля балона гарячу воду.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+