Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

2.6.4. Загальні заходи безпеки під час експлуатації торгового холодильного устаткування

У торговому холодильному устаткуванні як холодильний агент використовуються хладони. Технічне обслуговування і експлуатація цього устаткування повинна здійснюватися відповідно до «Правил будови і безпечної експлуатації фреонових холодильних установок».

До експлуатації торгового холодильного устаткування допускаються робітники, які пройшли навчання за програмою технічного мінімуму та інструктаж на робочому місці. Відповідальність за технічний стан і правильну експлуатацію цього устаткування несе особа, призначена керівником підприємства. Монтаж, пуск, технічне обслуговування і ремонт його здійснюють спеціалізовані ремонтно-монтажні підприємства.

У торговому холодильному устаткуванні небезпечна напруга 380 В, можливий витік холодильного агента. Небезпеку являє собою крильчатка вентилятора для обдування конденсатора, яка обертається з великою швидкістю. Для безпечної експлуатації торгового холодильного устаткування треба виконувати низку вимог.

Холодильники, шафи, прилавки, вітрини, збірнощитові камери слід встановлювати в сухих приміщеннях, що добре провітрюються. Якщо збірна камера встановлена в приміщенні, то віддаль від неї до стелі та стін має бути не меншою 0,5 м, а ширина дверей приміщення – не меншою 1,4 м. Двері камер повинні виходити в тамбур чи коридор шириною, не меншою 1,4 м.

Вбудовані в торгове устаткування агрегати повинні працювати тільки за наявності закритих знімних огорож, а не вбудовані – встановлюють на міцній основі, яка позбавляє вібрації, за торговим залом, в суміжному чи підвальному приміщенні (у разі, коли немає такої можливості, агрегат встановлюють біля охолоджуваного об’єкта). Невбудований агрегат повинен бути огородженим.

Не можна встановлювати агрегати у вузьких проходах, на сходових клітках, під сходами, в теплових шлюзах (тамбурах), на земляних підлогах. Агрегат встановлюють на віддалі, не меншій 0,20 м від стіни. Холодильний агрегат не можна встановлювати ближче 1,5 м, а холодильне устаткування з вбудованими агрегатами – ближче 2 м від опалювальних приладів. Ширина проходу до агрегату повинна бути не меншою 0,7 м.

Оптимальний і безпечний режим роботи торгового холодильного устаткування забезпечують прилади автоматики. Холодильний агрегат і щит управління повинні бути заземленими. Опір ізоляції електроустаткування, електропроводки і опір захисного заземлення мають бути відповідно не меншими 5 МОм і не більше 4 Ом.

Зупинка і пуск агрегата відбувається автоматично, тому здійснювати регулювання, технічне обслуговування і ремонт устаткування можна тільки після вимкнення його від мережі на щитку.

Рівні звуку від холодильного устаткування, що встановлене в торгових залах, не повинні перевищувати 60 дБА на віддалі 1 м.

Холодильне устаткування закріплюється за призначеним торговим працівником, який цілком відповідає за нього, слідкує за його правильною експлуатацією і утримує в належному порядку.

Адміністрація підприємства зобов'язана завести на кожен вид устаткування експлуатаційний журнал. На підприємствах, які мають декілька одиниць холодильного устаткування, може бути заведений загальний журнал з відведенимим для кожного виду устаткування окремими сторінками. У разівиникнення аварій або технічних неполадок холодильну установку слід вимкнути і викликати механіка.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+