Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

3.2.6. Засоби індивідуального захисту від шкідливих виробничих чинників

Використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) передбачається у тих випадках, коли здійснення загальнотехнічних заходів не виключає впливу на працівників шкідливих виробничих чинників. Класифікація засобів індивідуального захисту наведена в ГОСТ 12.4.011-89 «ССБП. Засоби захисту працівників. Загальні вимоги і класифікація».

Захист тіла людини забезпечується застосуванням спецодягу (халатів, комбінезонів), спецвзуття, головних уборів, рукавиць. За необхідності робітникам видається безкоштовно теплий спецодяг.

Для захисту очей від теплових випромінювань використовуються окуляри із склом ТС-3. У разі роботи з речовинами, які виділяють пил, кислотами, лугами окуляри випускають відповідно до вимог ГОСТ 12.4.013-85 «ССБП. Окуляри захисні. Загальні технічні вимоги».

Класифікація засобів індивідуального захисту органів дихання наведена в ГОСТ 12.4.034-85 «ССБП. Засоби індивідуального захисту органів дихання. Класифікація і маркування». Для захисту органів дихання застосовуються респіратори (протипилові) та газові протигази (фільтруючі та ізолюючі).

На підприємствах торгівлі для захисту органів дихання працівників від пилу під час просіювання сипучих харчових продуктів доцільно використовувати респіратори типу «Пелюстка», які відповідають ГОСТ 12.4.028-76 «ССБП. Респіратори ШБ-1 «Пелюстка. Технічні умови».

Для захисту органів дихання і обличчя працівників від пилу під час окурювання та вивантаження капусти та інших робіт всередині дошників слід застосовувати шлангові протигази типу ПШ-1 чи ПШ-2. Ізолюючі протигази і кисневі ізолюючі протигази є на випадок аварії в приміщеннях аміачних холодильних.

Як засоби індивідуального захисту від шуму використовують вкладиші, навушники та шлемофони.

Під час роботи з вібруючим інструментом застосовують рукавиці з амортизуючими прокладками. Загальні технічні вимоги до засобів індивідуального захисту рук від вібрації наведені в ГОСТ 12.4.002-74. Для захисту робітників від загальної вібрації використовується спеціальне віброзахисне взуття. Технічні вимоги до цього взуття викладені в ГОСТ 12.4.028-76.

Наказом по підприємству, на основі чинного на Україні законодавства, визначається порядок забезпечення робітників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а також організація їх належного зберігання та утримання.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+