Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

9.4. Особливості дій взводу управління в зустрічному бою

Основними завданнями взводу управління у зустрічному бою є: засічка та визначення координат артилерійських і мінометних батарей, протитанкових гармат та інших протитанкових засобів; виявлення військ противника, що висуваються; розвідка танків, протитанкових та інших вогневих засобів противника перед рубежем розгортання загальновійськового підрозділу; обслуговування стрільби своєї батареї; спостереження за діями противника та своїх військ; організація і підтримання зв’язку в батареї.

При передбаченні зустрічного бою взвод управління може діяти: у складі ГПЗ; у складі дивізіону, призначеного для підтримки загальновійськового підрозділу, який діє в авангарді або у передовому загоні; у складі артилерії головних сил загальновійськової частини.

У разі, коли батарея входить до складу ГПЗ, взвод управління з командиром батареї рухається за БТР (БМП) командира ГПЗ.

Якщо батарея діє у складі дивізіону, який входить до складу авангарду або здійснює марш у складі головних сил бригади, то взвод управління батареї рухається на чолі колони своєї батареї. Командирська машина управління рухається на чолі взводу управління батареї, а за нею рухається машина відділення управління.

Таке місце розміщення взводу управління батареї в похідній колоні забезпечує тісну взаємодію з командиром ГПЗ (командиром дивізіону), швидкість висування та розгортання КСП під час зав’язки зустрічного бою з противником. Під час організації розвідки на марші у взводі управління призначаються спостерігачі за сигналами похідної охорони (машин, що йдуть попереду), а також спостерігач за повітряним і наземним противником.

Організація розвідки та зв’язку на марші в передбаченні зустрічного бою починається після отримання завдання. Командир взводу управління, який з’ясовує його, оцінює обстановку та розраховує час на підготовку до маршу, ставить завдання особовому складу щодо підготовки до маршу й організовує розвідку та зв’язок у батареї.

У процесі організації розвідки із зав’язкою зустрічного бою ГПЗ командир взводу управління доводить розпорядження командирові обслуги КМУ (відділення управління) з розвідки колон противника, що висуваються, їх складу, напряму та швидкості руху з визначенням координат вогневих засобів противника перед рубежем ведення бою ГПЗ та введення у бій головних сил передового загону (авангарду), з розвідки спостережних пунктів, артилерійських і мінометних батарей (взводів) противника.

У зустрічному бою зв’язок організовується за допомогою радіо- та сигнальних засобів.

Радіозв’язок командира батареї з командиром дивізіону забезпечується радіомережею командира дивізіону, в яку вмикається радіостанція Р-123М (Р-173) КМУ.

Радіозв’язок командира батареї зі старшим офіцером батареї, ПСП (БСП) забезпечується радіомережею командира батареї.

Для забезпечення радіозв’язку з командиром загальновійськового підрозділу радіостанція командира батареї вмикається в радіомережу командира загальновійськового підрозділу.

При здійсненні маршу всі радіостанції працюють тільки на „прийом” і використовуються для передавання сигналів сповіщення та управління на марші. Всі переговори по радіостанціях здійснюються з використанням документів СУВ (кодованої карти, переговорної таблиці, позивних радіостанцій та посадових осіб).

За сигналом сповіщення про повітряного противника взвод управління продовжує рух, готується для ведення вогню по повітряних цілях, особовий склад переводить протигази в положення „Напоготові”. Напад повітряного противника відбивають у русі вогнем з особистої зброї.

Під час нападу невеликих груп противника взвод управління за командою командира взводу спішується та відбиває напад вогнем з особистої зброї і КМУ.

Зони зараження у ході маршу з дозволу командира батареї взвод обходить, а за неможливості обходу вони долаються на максимальних швидкостях з використанням системи життєзабезпечення КМУ, засобів індивідуального захисту особового складу.

При застосуванні противником запалювальної зброї командир взводу з дозволу командира батареї швидко виводить взвод із району пожежі вперед або в невітряний бік, зупиняє його, організовує надання першої допомоги особовому складу, гасіння осередків пожежі на машинах, після чого взвод продовжує рух.

У ході зустрічного бою дії взводу управління та робота командира взводу будуть залежати від конкретної обстановки, що склалася. У разі, коли противник зазнав поразки, взвод управління переміщується за механізованим (танковим) підрозділом. Переміщення КСП здійснюється спільно з командиром підрозділу, який батарея підтримує.

При переслідуванні противника, який відходить, взвод управління батареї може переміщатися на машині, періодично розгортаючи КСП для виконання вогневих завдань.

Після отримання завдання на здійснення маршу в передбаченні зіткнення з противником командир взводу управління з’ясовує отримане завдання, оцінює обстановку, ставить завдання особовому складу та перевіряє готовність взводу до здійснення маршу.

Командир взводу управління з’ясовує в основному ті самі питання, що й при підготовці до наступу, крім того, він повинен з’ясувати маршрут руху взводу і місце його в похідному порядку, сигнали управління та порядок дій за ними, порядок дій взводу управління при зустрічі з противником.

В установлений час за командою командира батареї взвод управління займає своє місце в похідному порядку.

У ході маршу командир взводу управління звіряє по карті маршрут руху, стежить за діями та сигналами похідної охорони (машин і підрозділів, які йдуть попереду), підтримує встановлений порядок маршу, розгортає взвод у бойовий порядок для відбиття раптового нападу противника, отримує завдання від командира батареї на розгортання КСП, з’ясовує завдання, оцінює обстановку, вибирає місце для КСП.

Після зав’язки зустрічного бою командир взводу управління за командою начальника розвідки (командира батареї) або самостійно вибирає місце для КСП батареї (КМУ командира батареї), організовує розвідку противника, спостереження за діями загальновійськових підрозділів, визначає координати КСП, доповідає командирові батареї обстановку. Після прибуття командира батареї на КСП командир взводу повинен доповісти йому умовні найменування місцевих предметів, обрані орієнтири, положення і характер дій противника, координати розвіданих цілей, положення та дії загальновійськових підрозділів та інші дані обстановки.

КСП обирають на найближчому рубежі, зручному для організації розвідки противника. Інженерне обладнання пункту не проводиться, а використовуються природні складки місцевості.

Після розгортання КСП та за готовності вогневих взводів до ведення вогню командир взводу управління надає допомогу командирові батареї в управлінні вогнем та за його наказом може управляти вогнем одного з вогневих взводів батареї.

У ході зустрічного бою всі команди передаються відкритим текстом.

Сигнальні засоби використовуються для передачі сигналів управління, сповіщення та взаємодії.

Переміщується КСП разом із КСП командира загальновійськового підрозділу. За наказом командира батареї в деяких випадках може висуватися і розгортатися ПСП (БСП), який очолює командир взводу управління.

У подальшому в ході зустрічного бою взвод управління веде розвідку противника та виконує поставлені завдання відповідно до обставин, що склалися.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+