Бібліотека Букліб працює за підтримки агентства Magistr.ua

27.2.4. Вітамінне борошно із деревної зелені

Деревна зелень є цінним кормом для тварин. Наприклад, свіжо­зібрана хвоя (шпилька) і листя деревних порід у вигляді вітамінно­го борошна можуть бути використані в годівлі тварин та у виробни­цтві комбікормів. Вітамінне борошно з деревної зелені оцінюється 0,35 — 0,40 корм. од. В 1 кг його міститься у середньому 37 г пере­травного протеїну. Залежно від деревної породи виготовляють такі види борошна: хвойно-вітамінне (із деревної зелені ялини, сосни, кедра, піхти сибірської); листяно-вітамінне (із зелені берези, осики, сірої вільхи, верби). Для виготовлення вітамінного борошна викори­стовують свіжу деревну зелень, не забруднену сторонніми домішка­ми, а також деревну зелень сосни і піхти, оброблену водяною парою, відходи ефірно-олійного виробництва.

Вітамінне борошно із деревної зелені хвойних порід, крім сосни, можна виробляти протягом року, листяних порід — влітку, від мо­менту повного розпускання листя до початку його пожовтіння і об­падання. Для відокремлення, сепарації, транспортування деревної зелені, знімання дрібних пагонів, хвойної лапки і листя призначе­ний агрегат ОДЗ-12.

Існує кілька проектів установок з виробництва вітамінного боро­шна із деревної зелені. Найкращих показників за якістю і собіварті­стю досягають у цехах, де встановлено п'ять агрегатів: відокремлю-вач деревної зелені, пневмосепаратор, прес для різання та пресу­вання очищених від зелені сучків, подрібнювач зелені і сушильний агрегат.

Вихідною сировиною для виробництва вітамінного борошна із деревної зелені є гілля дерев. Деревну зелень відокремлюють від гілок, використовують за призначенням, а оголені гілки подрібню­ють і пресують. У деяких господарствах використовують зелену масу вегетуючих дерев. Гілля з дерев обрізають за допомогою рами від стогоклада СШР-0,56 або СНУ-0,5, на яку встановлюють дискову поперечну пилку, що має ремінний привод від редуктора і вала від­бору потужності трактора «Бєларусь».

Хвойну шпильку подрібнюють косаркою-подрібнювачем КІК-1,4, Е-280. Краще вона подрібнюється дробаркою ДКУ-2М, решета якої мають діаметр вічок 8—10 мм, або універсальним подрібнювачем кормів «Волгарь-5».

Готове вітамінне борошно з деревної зелені пакують у паперо­ві непросочені або в тканинні мішки не нижче третьої категорії. Мішки мають бути чистими, сухими, без сторонніх запахів, не заражені шкідниками хлібних запасів. Якість борошна, запако­ваного у паперові мішки, гарантується протягом 4 міс з часу від­вантаження, а запакованого в тканинні мішки — протягом одно­го місяця.

Зберігати вітамінне борошно із деревної зелені треба так само, як і трав'яне.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+